SP w Modlimowie: „Jestem bezpieczny przez cały rok”

  • 25.01.2018, 19:07
  • EK
SP w Modlimowie: „Jestem bezpieczny przez cały rok”
Od początku września, do końca grudnia prowadziliśmy w naszej szkole działania pn.: „Jestem bezpieczny przez cały rok” w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnianiu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”.

Zrealizowaliśmy m.in. 21 godz. ( tj. 7 grup po 3 godz.) zajęć warsztatowych dla uczniów pn. „Źródła i przeciwdziałanie powstawaniu przemocy”, 14 godz. (tj. 7 grup po 2 godz.) zajęć warsztatowych dla rodziców pn. „Postawy rodziców jako ważny element w profilaktyce zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży”, 10 godz. zajęć warsztatowych dla nauczycieli pn. Trening Zastępowania Agresji. Ponadto, odbyło się 12 godzin konsultacji z psychologiem, z których najchętniej korzystali rodzice oraz zakupiliśmy 12 pouczających i ciekawych pozycji literatury pedagogiczno-psychologicznej do szkolnej biblioteki. Na koniec uczniowie podsumowali zdobytą wiedzę i umiejętności konkursem plastycznym pn. „Jestem bezpieczny”.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Zgodnie z założeniami projektu, działania przyczyniły się m.in. do podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczniów, wzrostu kompetencji nauczycieli/wychowawców i rodziców w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych, wzrostu zaangażowania nauczycieli/wychowawców, uczniów i rodziców w walkę ze zjawiskiem przemocy i agresji w otoczeniu, wzrostu poziomu wiedzy na temat symptomów przemocy w szkole.

W celu zapewnienia trwałości rezultatów szkoła wprowadziła idee projektu i zdobyte w trakcie jego realizacji kompetencje i wiedzę w stałą działalność edukacyjno-wychowawczą placówki. Wypracowane narzędzia i metody pracy są wykorzystywane podczas zajęć z wychowawcą, zebrań z rodzicami, czy podczas rad pedagogiczny.

 

EK

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe