SP w Mechowie: Pomagamy – 26. Finał WOŚP

  • 17.01.2018, 00:22
  • SP Mechowo
SP w Mechowie: Pomagamy – 26. Finał WOŚP

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się w szlachetne działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach 26. Finału, którego temat brzmiał: „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” w dniach 11 i 12 stycznia 2018 r. na terenie szkoły zorganizowano  tzw. „dodatkowe wydarzenie specjalne”. Szkolne wolontariuszki:  Ola, Ala i Wiktoria, dzielnie prowadziły kwestę na każdej przerwie międzylekcyjnej. Społeczność szkolna z sercem angażowała się w zakup ciasta czy też różnego rodzaju fantów, m.in. w postaci maskotek, puzzli, książek, rozmaitych artykułów szkolnych. 

      Należy wspomnieć, że w drugim dniu kwesty w naszej szkole obchodzono także Międzynarodowy Dzień Koszuli. Nie tylko wolontariuszki wyglądały odświętnie, ale bez mała każdy uczeń (co widać na załączonych fotografiach), bo oczywiście zadanie było łatwiejsze do zrealizowania w porównaniu do „Dnia Spódnicy”. Te dwa wspomniane wyżej dni pozwoliły nam zebrać ponad 800 zł na rzecz nowonarodzonych dzieci!

    W główny dzień Finału – 14.01.18 r. wolontariuszki wraz z Panią Ewą Polniak, opiekunem Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielkami wspierającymi, prowadziły kwestę na Rega Arenie w Płotach. Sprzedawano artykuły szkolne, kalendarzyki, plany lekcji,  książki, maskotki oraz obrazy namalowane przez wspierającą aukcję – Panią Julitę Wiktorowicz. Na stoisku w restauracji prowadzono kiermasz upieczonych przez mamy i nauczycielki ciast. Najlepsi szkolni piłkarze wzięli udział w nietypowym turnieju piłki nożnej, rozegrali tzw. „mecze angielskie”. Uczniowie starszych klas zaprezentowali swoje umiejętności wokalne: odśpiewali pastorałki i kolędy po polsku, niemiecku i angielsku. Na zakończenie 26. Finału WOŚP organizatorzy przygotowali dla wszystkich wolontariuszy okolicznościowy tort.

    W imieniu szkolnych wolontariuszy pragniemy serdecznie podziękować kochanym mamom za pyszne wypieki oraz wszystkim tym, którzy pomogli nam zorganizować tak wspaniałe przedsięwzięcie.

Ewa Polniak

Monika Szymańska – Kamińska

SP Mechowo

Zdjęcia (100)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe