„Kładziemy na stole pół miliona”

  • 12.01.2018, 01:22 (aktualizacja 16.01.2018 01:33)
  • str
„Kładziemy na stole pół miliona”
10 stycznia, 2018 r., w nowogardzkim ratuszu odbyła się ważna konferencja prasowa.

„Kładziemy na stole pół miliona” o podpisanym właśnie dokumencie powiedział burmistrz Nowogardu Robert Czapla, następny krok należy do starosty goleniowskiego który zgodnie z zawartym porozumieniem powinien dołożyć drugie tyle na ważną i oczekiwaną od lat przez mieszkańców Kulic inwestycję. Droga należy do powiatu ale zrozumienie dla ograniczonych możliwości budżetowych powiatowego samorządu i ważność inwestycji dla mieszkańców gminy Nowogard powoduje że gmina dokłada się do 50% wartości inwestycji.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Chodzi o budowę chodnika a właściwie ciągu pieszo-rowerowego przy drodze powiatowej w Kulicach.
Chodnik miał zostać wykonany już w latach 2013/14! Niestety, dotąd pozostało to w sferze zapowiedzi i planów. Aktualnie w budżecie gminy Nowogard na ten rok jest zagwarantowano na ten cel 500 tys. zł.

Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla i skarbnik, Marcin Marchewka w towarzystwie zastępcy burmistrza, Krzysztofa Kolibskiego i kierownika Wydziału Inwestycji i Remontów, Adama Czernikiewicza podpisali dokument kierowany do powiatu, gwarantujący pół miliona złotych ze strony gminy Nowogard na wykonanie ciągu pieszo-rowerowego w Kulicach. Burmistrz stwierdził, że ma nadzieję iż starostwo wreszcie stanie na wysokości zadania i ciąg pieszo-rowerowy w Kulicach zostanie realnie wykonany a nie stanie kolejnym szczytnym planem umieszczonym na półce projektów ważnych i szumnie zapowiadanych ale do realizacji w bliżej nieokreślonej ale najczęściej odległej przyszłości.

Sołtys Kulic, Krzysztof Kania zwrócił uwagę, że (…) Mieszkańcy Kulic są zdesperowani i są gotowi na akcje typu protesty, a nawet zaproszenie telewizji ogólnokrajowej! (…)Mieszkańcy pamiętają spotkania ze starostą Kuliniczem i burmistrzem Czaplą i chcą żeby ta droga do końca tego roku była. Dzięki panu burmistrzowi, mamy kasę. (…) Teraz piłka leży po stronie starosty”.

Skoro powiat ma za mało pieniędzy a mieszkańcy pomału tracą cierpliwość, to zadeklarowaliśmy nasz udział. Piłka w powiecie to już leży od siedmiu lat! (…) Poprosimy starostę o harmonogram czasowy, żeby mieszkańcy wiedzieli kiedy to będzie wykonane. Wykonawcą jest pow. goleniowski. – Podkreślił burmistrz Robert Czapla.

 

str

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe