Książka dobra na wszystko…

  • 23.11.2017, 10:03
  • Stanisław Razmus
Książka dobra na wszystko…
Wychodząc z tego założenia w Nowogardzie powstają w miejscach gdzie mieszkańcy spędzają na oczekiwaniu wiele czasu – czyli głównie w różnych poczekalniach półki z książkami które można poczytać a nawet zabrać ze sobą.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie dołączyła do zachodniopomorskiej akcji pod hasłem „Poczekalnia - Poczytalnia”. Polega ona na tym, aby we wskazanych punktach, w których zazwyczaj mieszkańcy spędzają dużo czasu w oczekiwaniu na swoją kolej, przygotowane zostały miejsca, gdzie staną oznaczone półki z ciekawymi lekturami. Wszystko po to, aby czas spędzony w oczekiwaniu np. na wizytę u lekarza, kosmetyczki, w urzędzie czy na dworcu nie był nudny a przy okazji nie był spędzony zupełnie bezproduktywnie a czytanie to znakomity na to sposób. Przy okazji taki łatwy i przyjemny dostęp do książki wiele osób może zachęcić do dłuższej przygody z literaturą – czytać można wszędzie.

Pierwsze dwa takie punkty powstały w nowogardzkim szpitalu. „Poczekalnia - Poczytalnia” mieści się od wczoraj na oddziale pediatrycznym oraz ginekologiczno- położniczym. dodatkowo – jak mówi dyrektor Biblioteki Aneta Wysoszyńska - dla dzieci przebywających w szpitalu będą także organizowane zajęcia czytelniczo-plastyczne prowadzone przez pracowników Biblioteki Miejskiej w Nowogardzie.

Zgodnie z zapowiedzią pani dyrektor na terenie Nowogardu w najbliższym czasie w ramach programu „Poczekalnia- Poczytalnia” mają powstać jeszcze przynajmniej dwa takie punkty.

W środę, 22 listopada w nowogardzkim szpitalu nastąpiła oficjalna inauguracja programu. z udziałem dyrektor biblioteki Anety Wysoszyńskiej, dyrektora szpitala Kazimierza Lembasa, burmistrza Roberta Czapli oraz pracowników szpitala i biblioteki zostały uruchomione pierwsze dwa punkty „Poczytalni”.

Korzystając z okazji, zwracamy się z prośbą do mieszkańców - jeśli mają książki z którymi nie bardzo mają co zrobić i zalegają im na półkach – np. dzieci już wyrosły a książki szkoda wyrzucić - prosimy o przekazanie ich do takich punktów, bo to właśnie takie książki mają znajdować się w miejscach publicznych, z których każdy będzie mógł je wziąć, przeczytać, a później odłożyć – niekoniecznie w tej samej „Poczytalni”. W każdej poczekalnianej bibliotece znajdzie się bowiem informacja: „Z tej półki proszę wybrać sobie dowolną książkę i zabrać ją do domu. Po przeczytaniu można ją zostawić w innej dowolnej „Poczytalni” na terenie miasta”. Jeżeli wzięta z poczytalni książka zainteresowała nas tak bardzo, że „trudno nam się z nią rozstać” to może przynieśmy na jej miejsce inną, która - być może – zachwyci kolejnego czytelnika.

„Do zaczytania jeden krok” – chciałoby się powiedzieć - parafrazując słowa znanego kiedyś przeboju.

str

Stanisław Razmus

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe