Konkurs "Extra szkolna stołówka z Delmą Extra" zakończony! Warsztaty edukacyjne w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie

  • 23.11.2017, 10:17 (aktualizacja 23.11.2017 10:28)
  • MOS
Konkurs "Extra szkolna stołówka z Delmą Extra" zakończony! Warsztaty edukacyjne w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie
„Extra Szkolna Stołówka” to program edukacyjny, którego celem było polepszenie warunków, w jakich dzieci w szkołach spożywają posiłki, oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego gospodarowania żywnością. Był on skierowany do szkół podstawowych. Te, które przyłączyły się do programu, miały szansę otrzymać wsparcie finansowe na remont szkolnej stołówki.

Szkoła Podstawowa Specjalna MOS w Waniorowie od: 02.01.2017r.  do: 31.05.2017r. brała udział w ogólnopolskim konkursie "Extra szkolna stołówka z Delmą Extra”. Udział w konkursie możliwy był za pomocą dedykowanej strony internetowej, codziennie zainteresowana osoba mogła oddać jeden głos na remont szkolnej  stołówki w Waniorowie. Należy przyznać, że nagrody konkursowe były bardzo atrakcyjne: 5x remont i aranżacja stołówki szkolnej, 50x warsztaty edukacyjne, 30x wyposażenie stołówki. Szkole w Waniorowie udało się pozyskać bardzo dużo punktów, dzięki między innymi niekwestionowanemu ambasadorowi całego przedsięwzięcia w osobie pani Agnieszki Waszyńskiej - inspektor w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Gryficach, która zaangażowała do współpracy bardzo wiele życzliwych osób, rozpoczynając każdy dzień trwania konkursu humorystyczną sentencją lub ciekawymi przemyśleniami.

Szkoła Podstawowa Specjalna MOS w Waniorowie wygrała warsztaty edukacyjne, które 16 listopada zostały przeprowadzone w ośrodku w Waniorowie przez przedstawicieli Banku Żywności ze Szczecina. W warsztatach wzięła udział 15 – osobowa grupa uczniów, którzy dzielnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi i otrzymali certyfikat Ratownika Żywności. Gościem honorowym była pani Agnieszka Waszyńska, za sprawą, której młodzież MOS mogła wziąć udział w inspirujących zajęciach dotyczących niemarnowania żywności. Spotkanie przyniosło również wymierne korzyści dla placówki w postaci nawiązanej współpracy z wolontariuszami Banku Żywności ze Szczecina.

MOS

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe