Patriotyczną inscenizacją uczniowie „Miłosza” uczcili Święto Niepodległości

  • 12.11.2017, 02:10
  • Stanisław Razmus
Patriotyczną inscenizacją uczniowie „Miłosza” uczcili Święto Niepodległości
W przeddzień Święta Niepodległości społeczność uczniowska ZSP im. Czesława Miłosza i zaproszeni goście w gryfickim Kapitolu świętowali 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas akademii uczniowie z klasy III LPG w zaprezentowanej na scenie inscenizacji przenieśli nas w rok zakończenia Wielkiej Wojny jak nazywa się na zachodzie Pierwszą Wojnę Światową. – Nas niepodległość zastała w kawiarni przy filiżance herbaty. "Dochodzą do nas informacje, że Józef Piłsudski opuszcza twierdze w Magdeburgu i wraca do Warszawy. Nie wszyscy w to wierzyli, ale w nas rozbudziły się nadzieje, że polska po 123. Latach odzyska niepodległość. Józef Piłsudski przybywa. Gazety obwieszczają, to wszystkim mieszkańcom. Ludzie różnie reagują. Cieszą się, zazwyczaj są to łzy radości, ale też i smutku, bo przecież nie wszyscy z tej wojny wrócili. Dlatego też postaraliśmy się odzwierciedlić właśnie atmosferę tamtego okresu"  – w atmosferę prezentowanego widowiska wprowadzają nas nauczycielki Małgorzata Rusin i Kinga Janczewska które przygotowały wraz z młodzieżą to wspaniałe widowisko które nie mogło nie zachwycić dojrzałością wykonania szczelnie wypełniających widownię widzów.

Gdy śpiewano takie patriotyczne pieśni jak „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko” czy „Pierwsza brygada” nie sposób nie wzruszyć się z dumą bycia Polakiem.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (23)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe