Gryfice - Obchody Święta Niepodległości

  • 13.11.2017, 23:01 (aktualizacja 13.11.2017 23:20)
  • Stanisław Razmus
Gryfice - Obchody Święta Niepodległości
Uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Gryficach składało się z dwóch części. Przed południem organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Gryfic i druga część wieczorna organizowana wspólnie przez Gryfickie Starostwo i Gminę Gryfice.

Obchody zainicjowało Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfic o godz. 10.00 Mszą Św. w Intencji Ojczyzny w Kościele pw. WNMP.  

O godz 11.00 członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Gryfice i mieszkańcy miasta, z udziałem pocztów sztandarowych gryfickiej Solidarności i Związku Sybiraków,  spotkali się przy Głazie Marszałka Piłsudskiego. Okolicznościowe wystąpienia wygłosili burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic Grzegorz Burcza i ks. kanonik Kazimierz Półtorak. Okolicznościowy wiersz wygłosiła gryficka poetka Alicja Czerwińska.

Następnie pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów a wszyscy uczestnicy uroczystości zebrali się przy Głazie Marszałka do pamiątkowego zdjęcia.

Na godzinę 12.00 został wyznaczony Start VIII Gryfickiego Biegu Niepodległości – start i meta przy Miejskiej Bibliotece Publicznej – trasa biegu na terenie Parku Miejskiego.

(Więcej o VIII Gryfickim Biegu Niepodległości piszemy w osobnej relacji).

 

Oficjalne obchody zorganizowane wspólnie przez Gminę Gryfice i Starostwo Powiatowe rozpoczęła o godz. 18.00 Uroczysta Msza Św. W intencji Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych i delegacji oficjalnych oraz mieszkańców w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach.

Po Mszy Św. uczestnicy uroczystości prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „RED SWING LOW” przemaszerowali na Plac Zwycięstwa. O godz. 19.00 rozpoczął się Uroczysty Apel,  gdzie po okolicznościowych wystąpieniach starosty gryfickiego Kazimierza Sacia oraz burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła pod pomnikiem uczestniczące w Apelu oficjalne delegacje składały wiązanki kwiatów. Wiązanki kwiatów złożono też przed płytą pamiątkowa ma murze GDK.

Podsumowaniem gryfickich obchodów był wspaniały Koncert Patriotyczno-Operetkowy w wykonaniu Artystów Scen Poznańskich. Na scenie Gryfickiego Domu Kultury wystąpili Anna Bajerska-Witczak, Jarosław Patycki, Klaudiusz Kapłon i rewelacyjna, pełna wdzięku i pełniąca dodatkowo funkcję konferansjera Agnieszka Wawrzyniak.

Koncert składał się z dwóch części. Na pierwszą – Patriotyczną złożyły się najpopularniejsze pieśni patriotyczne śpiewane wspólnie z widownią, aby ułatwić publiczności czynny udział w tej części koncertu wszyscy otrzymali specjalnie przygotowane śpiewniki.

W drugiej części koncertu wysłuchaliśmy najwspanialszych przebojowych kompozycji światowego repertuaru operetkowego i musicalowego.

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (126)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe