ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W MŁODZIEŻOWYM OŚRODKU SOCJOTERAPII W WANIOROWIE

  • 13.11.2017, 20:15 (aktualizacja 13.11.2017 20:21)
  • MOS
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W MŁODZIEŻOWYM OŚRODKU SOCJOTERAPII  W WANIOROWIE
,,Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

Inspirując się słowami Józefa Piłsudskiego wychowankowie MOS w Waniorowie obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku odeszliśmy od poważnej, patetycznej formy uroczystości. Chcieliśmy w sposób wesoły i przystępny przybliżyć młodzieży trudną, ale niezwykle ważną problematykę historyczną. Spotkanie rozpoczęła inscenizowana sonda uliczna. Nasze wychowanki  Karolina Kamińska i Milena Naglacka wcieliły się w role reporterek. Marcel Płocharski, Patryk Zając i Konrad Turniak jako przechodnie wypowiadali się na temat Święta Niepodległości w sposób humorystyczny, ujawniając talent komediowy. Kolejnym etapem spotkania była projekcja filmu
,,Dzieci Wrześni”. Film wprowadził wszystkich w zadumę i skłonił do refleksji. Wspólnie odśpiewaliśmy ,,Mazurek Dąbrowskiego” i wysłuchaliśmy pieśni ,,Pierwsza brygada”. Poranek zakończył konkurs pod hasłem: KOCHAM CIĘ POLSKO. Pytania i zadania dotyczące wiedzy o Polsce współczesnej nie sprawiły trudności. Drużyny wykazały się wiedzą i refleksem. Liczymy, że spotkanie poszerzyło wiedzę naszej młodzieży na temat przeszłości Polski i zachęciło do uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym.

MOS

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe