"Czytaki" w gryfickiej bibliotece – nowe informacje

  • 24.10.2017, 21:30
  • MBP
"Czytaki" w gryfickiej bibliotece – nowe informacje

Dzięki podpisanej umowie użyczenia pomiędzy Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca w Warszawie a Miejską Biblioteką Publiczną w Gryficach w ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących – Edycja 2017” dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kilka dni temu dotarły do Gryfic dwa tzw. „czytaki” /Czytak plus oraz Czytak NMP/, które już wkrótce, zostaną udostępnione w dziale dla dorosłych czytelników. Czym są czytaki? Są to nowoczesne i zarazem proste w obsłudze urządzenia pozwalające osobom niewidomym i słabowidzącym odtwarzać audiobooki. Ich udostępnienie ma na celu likwidację barier dotykających osoby niepełnosprawne szczególnie w zakresie dóbr kultury oraz promocję czytelnictwa wśród osób niewidomych i słabowidzących. Do głównych zalet "Czytaków" należy mały rozmiar i prostota w obsłudze. Urządzenia te posiadają funkcje podobne do magnetofonu kasetowego, umożliwiając w dowolnej chwili zatrzymanie odtwarzania nagranej książki oraz ponowne jej uruchomienie w dowolnym wybranym przez siebie momencie. „Czytak” odtwarza też muzykę w popularnym formacie mp3. Nagrań odsłuchuje się z wbudowanego głośnika lub przez słuchawki. Można go też podłączyć do domowego zestawu audio.
Dzięki temu, że jest on zasilany z zasilacza lub akumulatorów. Można go również przenosić w dowolne miejsce i słuchać książek np. w podróży. Jak nietrudno się domyślić dzięki tym urządzeniom, czytelnicy biblioteki już wkrótce otrzymają potężne narzędzie, które pozwoli im uzyskać dostęp do katalogu z 1493 pozycjami, które regularnie będą uzupełniane o kolejne tytuły.

MBP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe