"Herbert" na XIX Zjeździe KHS!

  • 24.10.2017, 10:18
  • PK
"Herbert" na XIX Zjeździe KHS!
Delegacja ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie wzięła udział w XIX Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół.

W tym roku gospodarzem zjazdu było XCIX Liceum Ogólnokształcące w Warszawie. Oprócz delegacji ZSP im. Z. Herberta, którą reprezentowali: dyrektor Jadwiga Jaworska, nauczyciele oraz uczniowie, na coroczne spotkanie przybyły delegacje szkół imienia Zbigniewa Herberta znajdujące się w różnych miastach Polski oraz w Nowym Jorku.

XIX  Zjazd rozpoczął się Mszą Św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski Męczenników, koncelebrowaną przez abp. Henryka Hosera, po czym uczestnicy zjazdu z pocztami sztandarowymi przeszli do szkoły gospodarza, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie uroczystości ze szczególnym gościem - Panią Prezydentowa Agatą Kornhauser-Dudą. Wraz z małżonką Prezydenta RP wysłuchano wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości, którą Klub upamiętnia, aktywizując młodzież do działalności kulturalnej i artystycznej.  Wysłuchano również wykładu prof. Rafała Żebrowskiego – siostrzeńca i biografa Zbigniewa Herberta.

Po części oficjalnej był również czas na udział w zajęciach tanecznych, przedstawienie musicalowe „Piloci” w teatrze Roma, złożenia wieńca na grobie Zbigniewa Herberta na Powązkach, zwiedzanie  Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadionu Narodowego oraz Belwederu.

Wizyta w Warszawie stała się również okazją do spotkania z gen. Januszem Sobolewskim – byłym dowódcą 7 BOW w Słupsku  - jednostki patronackiej klas wojskowych funkcjonujących w „Herbercie”.

PK

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe