Wspomóc poszkodowanych…

  • 18.10.2017, 21:29 (aktualizacja 23.10.2017 21:36)
  • Stanisław Razmus
Wspomóc poszkodowanych…
Na początku października, mieszkającą w Czarnem rodzinę jednej z uczennic SP nr 2 w Płotach dotknęła tragedia - w ich domu wybuchł piec kaflowy powodując zniszczenie kuchni. W sobotę 14 października na terenie szkoły zorganizowano festyn charytatywny – udało się zebrać ponad 8 tysięcy złotych.

Inicjatorami sobotniej imprezy byli rodzice oraz uczniowie klasy VII A przy pełnym wsparciu dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje jak rywalizacje sportowe, występy artystyczne, pokazy sprzętu strażackiego, fitness i strzelnica sportowa. Przeprowadzano licytacje przedmiotów przekazanych przez osoby chcące w ten sposób wesprzeć pszkodowanych. Za symboliczną opłatą można było spróbować m.in. pysznych wypieków, grochówki, bigosu i kiełbasek z grilla przygotowanych na festyn przez rodziców.

Mimo pewnych obaw o wynik festynu mieszkańcy gminy Płoty nie zawiedli. W trakcie festynu charytatywnego udało się zebrać dokładnie 8160 złotych. Jak zapewnił dyrektor SP nr 2 Szymon Klimko wkrótce wraz z uczniami klasy VII A, zebrane pieniądze przekażemy rodzinie z Czarnego.  Na pewno wspomogą one rodzinę przy odbudowie i umeblowaniu zniszczonej wybuchem kuchni.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (34)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe