XII Festiwal Słońca – Przegląd Teatrów Niepełnosprawnego Aktora

  • 22.10.2017, 23:35 (aktualizacja 22.10.2017 23:55)
  • PSONI
XII Festiwal Słońca – Przegląd Teatrów Niepełnosprawnego Aktora
Za nami już wielkie emocje XII Festiwalu Słońca – Przeglądu Teatrów Niepełnosprawnego Aktora. Gospodarzem dwudniowej imprezy było Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryficach.

Festiwal odbył się m.in. dzięki projektowi, który był współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.

W czasie tegorocznego Festiwalu Słońca na deskach Gryfickiego Domu Kultury zaprezentowało się 13 zespołów z terenu województwa zachodniopomorskiego. Zmagania aktorów oceniało szanowne jury w osobach: Tomasz Krzysica, Jacek Zdrojewski i Artur Czerwiński. Wszystkie przedstawienia w wykonaniu niepełnosprawnych aktorów oklaskiwane były gromkimi brawami.

Tegoroczny XII Festiwal Słońca poprowadzili Alicja Grabowska oraz Mirosław Prośniewski na co dzień pracownicy PSONI w Gryficach. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. Pani Marzenna Marciniuk ze Szczecińskiego oddziału PFRON, wicestarosta Powiatu Gryfickiego Ireneusz Wojciechowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach Krzysztof Tokarczyk, sekretarz Powiatu Gryfickiego Stanisław Hołubczak, a także skarbnik gminy Gryfice Jolanta Mazurek, radne gminy Gryfice Beata Smoleńska oraz Marzena Pelc. Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonał przewodniczący  PSONI Koło w Gryficach Wincenty Heilik.

Druga część dwudniowego przeglądu odbyła  się w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitcyjnym  „SUS”  w Mrzeżynie. To właśnie tutaj nastąpiła część ceremonialna, podczas której wręczone zostały nagrody .

Najlepsze  przedstawienie w kategorii dzieci i młodzież i tym samym:                                   

I miejsce zdobył zespół teatralny z OREW Gryfice za spektakl pt. „Biały niedźwiedź”,

II miejsce zdobył OREW Ostromice za spektakl pt. ”Śladami Małego Księcia”

III miejsce zespół z OREW Przybiernów za przedstawienie pt. ”W krainie wesołych krasnoludków”

W kategorii młodzież i dorośli, statuetka za I miejsce powędrowała do WTZ Gryfice za sztukę pt.” Jestem”, II miejsce zdobył zespół z WTZ Jaromin za przedstawienie pt. ”Samotny wśród ludzi” a III miejsce  zdobyli aktorzy z WTZ Białogard za sztukę pt” Noe.

Najlepszym aktorem I kategorii został Dawid Cięszki   z Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Gryfic za rolę Jasia, a najlepszym aktorem II kategorii została Amelia Ławniczak  za rolę Krasnala.  Jury przyznało również nagrodę dla najmłodszego aktora Festiwalu Słońca,  którym okazał się Mikołaj Docenko z OREW Przybiernów. Nagrodę dla najmłodszego aktora ufundowała Pani Justyna Fedak Bialkowska.

W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania szanownemu Jury za   obiektywna ocenę zmagań aktorskich, dyrekcji i pracownikom Gryfickiego Domu Kultury, Pani Izabelli Piat-Malickiej z Centrum Rozrywki Rodzinnej „Kapitol” w Gryficach,  oraz Państwu Krystynie i Pawłowi Woźniak z Ośrodka SUS w Mrzeżynie za pomoc w organizacji XII Festiwalu Słońca.

 

PSONI
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe