Ślubowanie klas pierwszych w „Herbercie”

  • 18.10.2017, 11:07 (aktualizacja 18.10.2017 11:14)
  • ...
  Ślubowanie klas pierwszych w „Herbercie”
Tradycją ZSP im. Z. Herberta jest ślubowanie klas pierwszych 13 października. Podczas uroczystości uczniowie zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów „Herberta”.

Z tej okazji szkoła gościła licznie przybyłe rodziny młodych adeptów, przedstawicieli służby wojskowej i policyjnej oraz naszych absolwentów. W trakcie trwania uroczystości Dyrektor Szkoły Jadwiga Jaworska zwróciła się do społeczności „Herberta” słowami: „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”, które mogą być drogowskazem do dalszej edukacji młodych ludzi. Goszczono  również szczególne osoby – właściciela Przedsiębiorstwa Usługowo Produkcyjnego UNI BUD pana Jana Kaczmarka, któremu Dyrektor Szkoły,

Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski za wspieranie przedsięwzięć szkoły przyznali Statuetkę „Przyjaciela Szkoły” oraz przewodniczącą Rady Rodziców w latach 2014-2017 panią Elżbietę Sobieralską, której podziękowano za dotychczasową pracę. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w imieniu swoim i pozostałych uczniów. Pasowania uczniów  klasy wojskowej dokonał przedstawiciel Dowódcy 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie kpt. Mariusz Malko, a klasy policyjnej Komendant Powiatowy Policji w Gryficach insp.  mgr Krzysztof Boguszewicz oraz Komendant Komisariatu Policji w Trzebiatowie kom.  Krzysztof Zieliński.

W „Herbercie” ślubowanie klas pierwszych wiąże się z Dniem Edukacji Narodowej. W związku z tym uczniowie oraz przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Szkarapata i przewodnicząca Rady Szkoły Dorota Sobczak złożyli najserdeczniejsze życzenia Dyrektor Szkoły, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły.

Po oficjalnej części uroczystości, klasy pierwsze musiały jeszcze wykazać się sprytem, podstawowymi wiadomościami o nauczycielach i talentem muzycznym podczas „otrzęsin”, przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki. Uczniowie mieli również możliwość przedstawić przygotowane przez siebie krótkie prezentacje.  Do „Herberta” przyjęto 70 nowych uczniów.


Przemek Kowalewski

...

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe