1% podatku. OPP nie stracą na Polskim Ładzie

  • 14.01.2022, 22:11
  • Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
1% podatku. OPP nie stracą na Polskim Ładzie
  • W 2021 r. organizacje pożytku publicznego otrzymały tytułem 1% należnego podatku środki w wysokości 972,7 mln zł z rozliczeń rocznych za 2020 r.
  • W 2022 r. OPP otrzymają środki według starych zasad – tj. na podstawie rozliczenia podatku za 2021 r. Polski Ład nie wpływa na to.

 

Przyjmując za podstawę zakładaną realizację dochodów z podatku PIT z ustawy budżetowej na 2022 r., w 2023 r. OPP powinny otrzymać środki z rozliczenia za 2022 r. w wysokości ok. 1 mld zł, czyli nie mniej a więcej środków niż w tym roku.

Ministerstwo Finansów jest niezmiennie otwarte na dialog z podmiotami trzeciego sektora oraz Radą Działalności Pożytku Publicznego w celu wypracowania wspólnego rozwiązania na kolejne lata. Celem jest zidentyfikowanie tych, którzy mogliby dostać mniej i wypracowanie sposobu rekompensaty.

Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe