Nieudana próba przemytu na teren szczecińskiego aresztu

  • 13.01.2022, 19:10
  • mjr Sebastian Matuszczak - DO SW w Koszalinie
Nieudana próba przemytu na teren szczecińskiego aresztu
Kolejny sukces funkcjonariuszy Służby Więziennej. Udaremnili próbę przemytu telefonu komórkowego z kartą SIM oraz środków odurzających na teren Aresztu Śledczego w Szczecinie.

Podczas kontroli paczki odzieżowej adresowanej do osadzonego odbywającego karę w szczecińskim areszcie uwagę funkcjonariusza zwróciła jedna z części garderoby, która miał otrzymać osadzony.

 

W trakcie rutynowej kontroli funkcjonariusz sprawdzając paczkę urządzeniem prześwietlania bagaży i przedmiotów, ujawnił "dodatkową" zawartość kurtki. Po jej dokładnym sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz znajduje się telefon komórkowy z kablem USB oraz zawiniątka z podejrzaną substancją. Oczywiście przesyłka nie trafiła do adresata. Wykonane wstępnie badanie narkotestem wskazało, że podejrzana substancja jest środkiem odurzającym.

Dzięki profesjonalizmowi oraz rzetelnie wykonywanym obowiązkom służbowym przez funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Szczecinie udało się zapobiec przedostaniu się na teren jednostki przedmiotów niedozwolonych, który miałby negatywny wpływ na prawidłowy tok postępowania karnego.

Należy zaznaczyć, że osadzeni w czasie pobytu w warunkach izolacji więziennej nie mogą posiadać telefonów komórkowych jak również środków odurzających. Skazani mogą korzystać na własny koszt lub na koszt rozmówcy z samoinkasujących aparatów telefonicznych znajdujących się w oddziale mieszkalnym. Natomiast tymczasowo aresztowani mogą korzystać z takiej możliwości tylko za zgodą organu dysponującego do dyspozycji którego pozostają w związku z toczącym się postępowaniem karnym – powiedział mjr Sebastian Matuszczak rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie. 

Opisany przypadek to kolejna nieudana próba transferu na teren jednostki penitencjarnej przedmiotu niedozwolonego, do których najczęściej należą środki łączności oraz środki odurzające. Wcześniejszej udaremnione próby zostały ujawnione między innymi w paczkach przesyłanych do skazanych z zewnątrz oraz u osób ubiegających się o widzenia z osadzonymi. O zaistniałym zdarzeniu natychmiast powiadomiono funkcjonariuszy policji, którzy zabezpieczyli podejrzaną substancję.

 

Foto: Zachodniopomorska Służba Więzienna

mjr Sebastian Matuszczak - DO SW w Koszalinie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe