Nowogard i Łobez tu KAS zamknęła nielegalne punkty hazardowe

  • 13.01.2022, 18:56
  • Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nowogard i Łobez tu KAS zamknęła nielegalne punkty hazardowe
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała dwa nielegalne punkty hazardowe w Nowogardzie i Łobzie.
  • Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę.

 

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami zamknęli dwa nielegalne punkty hazardowe w Nowogardzie i w Łobzie.

W zamkniętym lokalu w Nowogardzie zabezpieczono siedem komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymano też rejestrator monitoringu, router oraz 250 zł w gotówce. Lokal mieścił się w pawilonie w centrum miasta. Tradycyjnie miał oklejone folią szyby i monitoring przed wejściem.

W przeszukanym lokalu w Łobzie zabezpieczono 14 komputerów (z czego pięć przeznaczonych na wyposażenie nowego nielegalnego salonu gier), telefon, video rejestrator, modem oraz kamerę monitoringu. Zabezpieczono też gotówkę w kwocie 310 zł. Zatrzymano osobę prowadzącą lokal (obywatelkę Ukrainy), której postawione zostaną zarzuty organizacji nielegalnego hazardu. Lokal mieścił się w centrum miasta niedaleko kościoła.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Oprócz odpowiedzialności karnej, organizator i gracz podlegają również karze administracyjnej. Za przestępstwa urządzania gier właścicielowi automatu, czy komputera wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat/komputer wykorzystywane do gier online. Kara ta grozi również posiadaczom (najemcom i właścicielom) lokali. Za udział w nielegalnej grze kara pieniężna została określona jako 100% uzyskanej wygranej.  z kolei uczestnik gry zostanie ukarany karą w wysokości uzyskanej wygranej.  

Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe