Trzej królowie, czyli urodziny Moliera. Czas na pierwszy w tym roku Zamkowy Wieczór Książęcy

  • 12.01.2022, 18:24
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich
Trzej królowie, czyli urodziny Moliera. Czas na pierwszy w tym roku Zamkowy… Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Mat. ZKP
„Trzej królowie, czyli urodziny Moliera” – to temat pierwszego w tym roku Zamkowego Wieczoru Książęcego. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 stycznia, w Sali Literackiej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Z okazji przypadającej 15 stycznia czterechsetnej rocznicy urodzin Moliera Zamkowy Wieczór Książęcy poświęcony będzie postaci owego króla komedii. W trakcie spotkania będzie można usłyszeć wiele anegdot i ciekawostek związanych z dziełami Moliera i jego biografią, w tym także ze skomplikowanymi relacjami, jakie łączyły pisarza, aktora i reżysera w jednej osobie z królem Francji Ludwikiem XIV oraz z niekoronowanym królem muzyki francuskiej Jeanem-Baptistem Lullym.

Gościem wieczoru i przewodnikiem po życiu i twórczości Moliera będzie romanista, wykładowca, tłumacz i dramatopisarz dr Michał Bajer. Spotkanie poprowadzi dr Wojciech Kral.

Początek o godz. 16. Bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku (wejście A) i w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I).

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe