Nowogard – dodatki osłonowe dla osób a najniższymi dochodami

  • 11.01.2022, 20:53
  • Redakcja
Nowogard – dodatki osłonowe dla osób a najniższymi dochodami
W poniedziałek, 10 stycznia w sali narad Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, burmistrz Nowogardu Robert Czapla zorganizował konferencję prasową poświęconą przekazaniu informacji dotyczącej dodatków osłonowych rekompensujących wzrosty kosztów energii elektrycznej i gazu ziemnego obowiązujące już od początku roku. W spotkaniu wzięli też udział zastępcy burmistrza Jarosław Hołubowski i Bogdan Jaroszewicz oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marzena Olechowska-Jurczak.

Wypłatami rekompensat zajmą się gminy. W gminie Nowogard należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy 3 Maja 6. Tam będzie można pobrać obszerny 10- stronicowy wniosek. Burmistrz zapewnia, że pracownicy OPS udzielą zainteresowanym wszelkiej pomocy w wypełnieniu wniosku. Planowana rekompensata będzie wypłacana w jednorazowej transzy, a wnioski można składać już od 11 stycznia w nieprzekraczalnym terminie do 31 października br. – ważne po tym terminie uzyskanie rekompensaty będzie niemożliwe.

Decydują kryteria dochodowe, aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się czy spełniają wymagane kryteria, urząd miejski planuje dostarczenie do skrzynek pocztowych mieszkańców gminy specjalnie przygotowane broszury informacyjne.

 

Redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe