Płoty: Koncert Noworoczny

  • 08.01.2022, 19:35
  • Redakcja
Płoty: Koncert Noworoczny
W sobotę 8 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej Rega Arena odbył się doroczny Koncert Noworoczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Tym razem, odmiennie niż w latach poprzednich koncert odbył się nie w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach – jak mówi twórca orkiestry i Prezes Stowarzyszenia Franciszek Gródecki - występ w Rega Arenie to możliwość zaprezentowania się nie tylko muzyków ale i ściśle związanych z orkiestrą młodych tancerek – mażoretek.

Uczestnicząca w koncercie wiceburmistrz Edyta Podgórska podkreśliła, że władze gminy są dumne z osiągnięć młodzieżowej orkiestry podkreślając, że jest to wspaniała „Płotowska perełka”.

W koncercie gościnnie wystąpiły Andżelika Rajko i Izabela Nieszporek oraz uczennice klasy Wokalistyki Estradowej Gryfickiego Domu Kultury prowadzonej przez Aleksandrę Nieszporek: Milena Szuba, Magdalena Wierzbicka i Zuzanna Czubaty.

W programie koncertu znalazły się wykonania znanych kolęd i pastorałek a także orkiestrowe i wokalne standardy muzyki popularnej.

Całkowity dochód z zakupionych przed koncertem „cegiełek” przeznaczony będzie przeznaczony na organizację przypadającego w przyszłym roku na organizację jubileuszu Orkiestry.

W trakcie koncertu z sympatyczną informacją wystąpił Przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach Marcin Makowiecki – kapelmistrz orkiestry Łukasz Chyła właśnie został szczęśliwym ojcem bliźniaczek wraz z gratulacjami przekazał na ręce wyraźnie wzruszonego dyrygenta upominki dla obojga rodziców.

Redakcja

Zdjęcia (85)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe