Świeć, gwiazdeczko mała świeć…

  • 30.12.2021, 20:25
  • MOS Waniorowo
Świeć, gwiazdeczko mała świeć…
Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości. Tradycyjnie w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie, w przedostatni dzień nauki przed świętami zostały wystawione jasełka w wykonaniu uczniów. Celem przedstawienia było wprowadzenie wszystkich w refleksyjny nastrój podczas oczekiwania na zbliżające się święta.

Dzieci w przepięknych strojach występowały przed całą społecznością placówki. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatane były kolędami i pastorałkami. Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role oraz zaprezentowali umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie. Nad całością przedstawienia czuwały panie: Nina Żurek i Dominika Romińska. Nastrój wyjątkowości i magii dopełniły mieniące się światełka i piękna dekoracja, o którą zadbała pani Nina Żurek. Występ uświetniła żywa muzyka w wykonaniu pana Jacka Białka. Atmosfera była niezwykle podniosła i poruszająca, a występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.
Następnie życzenia świąteczne złożyła wszystkim pani Renata Gródecka dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie. Po jasełkach tradycyjnie wszyscy udali się na uroczystą kolację wigilijną, przygotowaną z niezmierną pieczołowitością przez panie kucharki. Zgodnie z tradycją na stole pojawiło się 12 potraw. Złożyliśmy sobie życzenia przede wszystkim zdrowia, spokoju i pomyślności w Nowym Roku. Niestety z powodu pandemii całą uroczystość obchodziliśmy we własnym gronie, bez zaproszonych gości.

 

W naszej szkole tegoroczne przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów z klas od pierwszej do ósmej, a nad całością czuwała p. Małgorzata Kosewska. Występ uświetnił wspaniały śpiew chóru i żywa muzyka grupy prowadzonej przez p. Dariusza Wasilkę o czym świadczyły owacje na stojąco. Jest nam niezwykle miło, że w tym świątecznym wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkoły, a także zaproszeni goście i nasi absolwenci.

Występ uświetnił wspaniały śpiew chóru i żywa muzyka grupy prowadzonej przez p. Dariusza Wasilkę. Nastrój wyjątkowości i magii dopełniły mieniące się światełka i piękna dekoracja, o którą zadbała p. Barbara Dreszler. Atmosfera była niezwykle podniosła i poruszająca, a występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, o czym świadczyły owacje na stojąco. Jest nam niezwykle miło, że w tym świątecznym wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkoły, a także zaproszeni goście i nasi absolwenci.

MOS Waniorowo

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe