Budżet gminy Płoty na rok 2022 uchwalony

  • 30.12.2021, 15:23
  • Redakcja
Budżet gminy Płoty na rok 2022 uchwalony
W środę 29 grudnia odbyła się kolejna Sesja Rady Miejskiej w Płotach poświęcona uchwaleniu budżetu na rok 2022.

Debatę nad uchwałą budżetową poprzedziła mała uroczystość – burmistrz Radosław Mackiewicz oraz Przewodniczący RM Marcin Makowiecki złożyli podziękowania za aktywną pracę społeczną działaczom organizacji pozarządowych. Podziękowania i gratulację odebrali: Grzegorz Ratajczyk organizator sportu i działacz Klubu POLONIA Płoty zakończył drugą kadencję pełnienia funkcji Prezesa Klubu oraz Franciszek Gródecki wieloletni działacz społeczny, twórca i aktualny Prezes Stowarzyszenia Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Płotach, od kilku miesięcy także Komandor Komandorii Północnej odznaki św. Floriana – zakończył pełnienie funkcji Prezesa Oddziału Powiatowego OSP w Gryficach.

Po przyjęciu uchwał „porządkujących” wykonanie budżetu za rok 2021 rozpoczęło się procedowanie uchwalenia budżetu na rok 2022.

Zgodnie z porządkiem obrad radni zapoznali się z opiniami organów nadzorczych i opiniujących projekt budżetu w których pozytywnie został zaopiniowany przedstawiony przez burmistrza projekt budżetu, pozytywne opinie przedstawiły też komisje merytoryczne Rady Miejskiej. W wyniku głosowania radni jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową na 2022 rok.

Po zakończeniu obrad tak przyjęcie Uchwały Budżetowej Gminy Płoty na 2022 rok skomentowali:

 

Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Makowiecki

- W dniu dzisiejszym uchwaliliśmy jednogłośnie budżet, bardzo się cieszę, że wszystkie poprawki które rada nanosiła podczas wspólnego posiedzenia komisji, m.in. zwiększenie budżetu dla naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej – dobrze, że to zostało uwzględnione, bo młodzież dalej będzie mogła rozwijać swoje plany, marzenia i ambicje.

Liczymy na to, że zaplanowane inwestycje uda się zrealizować. Oczywiście jest to kropla w morzu potrzeb inwestycyjnych, ale chcielibyśmy, aby ta kadencja została zapamiętana również z tej inwestycyjnej strony.

Martwią trochę małe środki na działalność organizacji pozarządowych w tym klubów sportowych, ale wszyscy zaciskamy pasa, mam jednak nadzieję, że każdy kolejny rok będzie lepszy i tych pieniędzy w budżecie też będzie więcej.

Dzisiaj uchwaliliśmy taki budżet na jaki nas stać.

 

Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz.

-Przygotowanie tego budżetu było bardzo trudne, w warunkach kompletnej niepewności, wiele rzeczy po prostu, nie było jasnych i do dzisiaj nie jest jasnych, ale udało nam się stworzyć budżet który jest stabilny, jest zrównoważony no i jest ambitny.

Ambitny, bo zawarte są w nim bardzo duże inwestycje, ale też pieniądze dla organizacji pozarządowych. Także dla tych „sławnych” klubów, ale będą rozdzielane na innych zasadach – normalnych, gdy trzeba się będzie z tych pieniędzy bardzo dokładnie rozliczyć. Jestem pewien, że po tym okresie takiego „nabzdyczenia się” i obrażania wszyscy docenią to, że porządek w tym obszarze spowoduje, iż wszyscy będziemy czuli się bezpieczniej i w komfortowej sytuacji, będziemy wiedzieli na czym stoimy.

Przyszły rok będzie bardzo trudny do realizacji zadań, pełnym niebezpieczeństw i „haków” ale myślę, że sobie z tym poradzimy.

Życzę wszystkim mieszkańcom, radnym, naszym pracownikom Szczęśliwego Nowego Roku i przede wszystkim zdrowia – bo to jest bardzo aktualny temat.

Redakcja

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe