Gmina Gryfice – z uchwalonym budżetem na 2022 rok

  • 30.12.2021, 11:31
  • Redakcja
Gmina Gryfice – z uchwalonym budżetem na 2022 rok
W środę 29 grudnia na XLIV Sesji Rady Miejskiej w Gryficach radni zgodnie opowiedzieli się za uchwaleniem budżetu na 2022 rok.

Po pozytywnych opiniach organów nadzorczych oraz pozytywnych opiniach komisji merytorycznych Rady Miejskiej Radni uchwalili przyszłoroczny budżet. W dyskusji podkreślono, że w obliczu trudnej i w znacznym stopniu nieprzewidywalnej sytuacji gospodarczej kraju budżet jest zrównoważony i bardzo rozsądny.

Wśród planowanych na przyszły rok inwestycji znalazły się takie przedsięwzięcia jak przebudowa i modernizacja budynku po dawnej stołówce żołnierskiej na Dzienny Dom Seniora w Gryficach, rozpoczęcie budowy przedszkola z oddziałem żłobkowym w Gryficach oraz rozpoczęcie prac planistycznych nad dokończeniem budowy obwodnicy Gryfic. Jest to wprawdzie zadanie realizowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego, ale gmina Gryfice musi przygotować wkład w wysokości ok. 20 mln złotych.  

Burmistrz Andrzej Szczygieł podkreślił, że przygotowanie przyszłorocznego budżetu to wielkie wyzwanie zarówno dla burmistrza i jego służb jak i radnych mających podjąć decyzję o jego ostatecznym kształcie. Potrzeby zgłaszane przez instytucje i mieszkańców to około 37 mln więcej niż możliwości finansowe gminy, do tego jeszcze warto dołożyć oczekiwania ludzi którzy takich wniosków do urzędu nie zgłaszają. Najważniejsze, aby znaleźć możliwie najlepszy kompromis między oczekiwaniami i realnymi możliwościami ich realizacji.

W porządku obrad znalazły się też uchwały porządkujące rozliczenie budżetu za rok bieżący, uchwalono podwyżki od dawna nie zmienianych stawek należności dla pracowników urzędu, służb komunalnych i sołtysów.

Sesja odbywała się w zdalnym trybie obradowania.

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe