„Z biegiem Regi!”!

  • 3.10.2017, 21:21
  • Przemek Kowalewski
„Z biegiem Regi!”!
W piątkowe południe przystań kajakowa w Trzebiatowie zapełniła się uczniami z ZSP im. Z. Herberta oraz gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wydarzenie rozpoczął spływ kajakowy, zakończony pokazem ratownictwa osoby tonącej przez zespół ratowników medycznych RESCUE TEAM Piotra Wowry.

Na kolejnych stanowiskach, przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną z Trzebiatowa oraz Państwową Straż Pożarną z Gryfic, młodzież poznawała zasady i techniki przeciwdziałania zagrożeniom powodziowym i pożarowym. Uczniowie uczyli się, jak gasić otwarty ogień gaśnicą i wodą, wypełniać worki z piaskiem i budować wał przeciwpowodziowy oraz posługiwać się rzutką ratowniczą. Zobaczyła również, w jaki sposób gasi się ogień za pomocą wozu bojowego i napełnia wodą rękaw przeciwpowodziowy. Na stanowisku przygotowanym przez policjantów z Komisariatu Policji w Trzebiatowie wszyscy mogli przekonać się, jak w alkogoglach pokonuje się slalom z zaburzonym refleksem i równowagą osoby nietrzeźwej. Spotkanie zakończyło się ogniskiem z pieczoną kiełbasą i grochówką.

   „Z biegiem Regi” jest pierwszym wydarzeniem z cyklu „Bezpieczni nad Regą”. To projekt, w którym ZSP im. Z. Herberta poprzez szereg działań skierowanych do uczniów trzebiatowskich szkół, przedszkoli, mieszkańców miasta i gminy Trzebiatów ze szczególnym uwzględnieniem rodziców, młodych matek,  osób starszych i środowisk wiejskich, będzie promowało bezpieczne zachowanie się  w sytuacjach kryzysowych w ramach warsztatów, pokazów, spotkań oraz pozorowanego zagrożenia.

Przemek Kowalewski

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe