40 lat LSZ ZIELONI Wyszobór

  • 11.12.2021, 14:01
  • Redakcja
40 lat LSZ ZIELONI Wyszobór
W sobotę 4 grudnia odbyła się – odkładana trochę ze względów pandemicznych – uroczystość z okazji 40 lecia działania klubu sportowego LZS ZIELONI Wyszobór.

W świetlicy wiejskiej w Wyszoborze dla skromnego uczczenia tej okrągłej rocznicy odbyło się uroczyste spotkanie zawodników klubu w którym wziął udział Wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Piotr Dykiert.

Uroczystość stała się okazją do uhonorowania 12 zawodników Odznaką Honorową Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Były też okolicznościowe medale, dyplomy i gratulacje.

Po części oficjalnej przy okolicznościowym obiedzie był czas wspomnień, ale też i dyskusji na temat przyszłości klubu.

 

Ludowy Zespół Sportowy ZIELONI Wyszobór został założony w 1980 roku. Założycielem i długoletnim PREZESEM (do 1994 roku) był nieżyjący już Krzysztof PLECH.

Drużyna została zgłoszona do rozgrywek o mistrzostwo Klasy C w Radzie Gminnej LZS w Gryficach na sezon1980/81.

Rozgrywki piłkarskie prowadził Gminny Inspektor Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Szczecinie z siedzibą w Gryficach Stefan Fedak. Drużyna LZS ZIELONI swój pierwszy mecz rozegrała na wyjeździe z KŁOSEM Wilczkowo wygrywając 4:0. W grupie było 14 drużyn. Na koniec rozgrywek ZIELONI zajęli 6 miejsce zdobywając 19 punktów strzelając 42 bramki tracąc 36.

W sezonie 1984/85 w grupie 12 zespołów ZIELONI zajęli drugie miejsce zdobywając 36 punktów (bramki 77-35) i wraz z drużyną WICHER Brojce (36 punktów, bramki 100-35) uzyskała awans do Klasy B.

W sezonie 1985/86 ZIELONI Wyszobór zajęli w rozgrywkach 10 miejsce a drużyna juniorów 7 miejsce.

W sezonie 1988/88 ZIELONI zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach Klasy B (zdobyte 35 pkt, bramki 94-19) i wraz z drużyną WIKING Wolin wywalczyli awans do Klasy A.

W sezonie 1989/90 zgłoszono do rozgrywek również drużynę trampkarzy.

Od 1995 roku – do dziś – Prezesem Klubu jest Janusz PRZYBYSŁAWSKI.

Wielu wychowanków ZIELONYCH Wyszobór występowało w drużynach grających w wyższych ligach jak FLOTA Świnoujście, SPARTA Gryfice, POLONIA Płoty, MEWA Resko, POMORZANIN Nowogard.

Obecnie drużyna ZIELONI Wyszobór uczestniczy w rozgrywkach o mistrzostwo Klasy B. Niestety nie udało się zebrać grupy w odpowiednim przedziale wiekowym aby utworzyć drużynę młodzieżową.

Redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe