Zakończenie działań artystycznych

  • 16.12.2021, 23:37
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Zakończenie  działań artystycznych

Projekt „Młodzi i Teatr” realizowany był od 5 listopada do 13 grudnia 2021r. Wpisując się w zadania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok w zakresie promocji zdrowego stylu życia i alternatywnych form spędzania czasu wolnego zrealizowaliśmy program, w ramach którego pod kierunkiem instruktorów - Iwony Dubiel i Renaty Jankowskiej prowadzone były zajęcia artystyczne: plastyczne, parateatralne, wokalne, ceramiczne, podczas których uczestnicy (dzieci i młodzież) przygotowywali występ dla swoich rówieśników.

Warsztaty odbywały się 3 razy w tygodniu po cztery godziny, a uczestnicy poznali różnorodne formy artystyczne, które wykorzystali do wykonania dekoracji, rekwizytów do występu, który zaprezentowali 10 grudnia 2021r.

Przygotowany występ przeniósł nas do magicznego, świątecznego lasu, w którym Mikołaj z zaprzęgiem reniferów oraz śnieżynki zaprezentowali dorobek warsztatów. Na wykonanych choinkach i ośnieżonych drzewkach zawieszane były ceramiczne dekoracje, a duże skrzaty namalowane przez dzieci i młodzież nadawały kolorytu występom słowno - muzycznym.

 

Mikołajki wielokulturowe

W piątkowy wieczór w trzebiatowskim pałacu odbyły się Mikołajki wielokulturowe, podczas których dzieci i młodzież zaprezentowały program artystyczny przygotowywany w ramach zadania „Młodzi i Teatr”. Świąteczne dekoracja przybliżyły nam atmosferę Bożego Narodzenia, które w Trzebiatowie jest bardzo znaczące z uwagi na cztery wyznania, zamieszkujące naszą gminę. Nie zabrakło również polskich i ukraińskich piosenek, zaprezentowanych przez trzebiatowską młodzież przygotowaną przez p. Renatę Jankowską oraz dzieci z Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego w Trzebiatowie, którym na gitarze przygrywał ksiądz greckokatolicki Mykołaj Plets.

Podczas spotkania pani Daria Bilo zaprezentowała przepiękny, ukraiński haft krzyżykowy, a panie z Robótkowa szydełkowe, świąteczne dekoracje.

 

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe