„Gaudeamus igitur” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach

  • 2.10.2017, 21:54
  • Robert Erchardt
„Gaudeamus igitur” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach

Łacińskie „Gaudeamus igitur” rozbrzmiało w ostatnią sobotę w Bibliotece Miejskiej w Gryficach gdzie odbyła się inauguracja roku akademickiego Stowarzyszenia Gryficki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podczas uroczystości, w której wziął udział m.in. burmistrz Gryfic pan Andrzej Szczygieł, jego zastępca pan Waldemar Wawrzyniak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach pan Krzysztof Tokarczyk podpisana została umowa współpracy pomiędzy gryficką uczelnią a Politechniką Koszalińską, którą reprezentował Dziekan Wydziału Humanistycznego prof. nadzw. dr hab. Michał Polak.

To bardzo ważny dzień w historii naszej uczelni.  Mamy nadzieję, że nawiązana dziś współpraca pozwoli naszym studentom poszerzyć zakres wiedzy, jaką będą mogli zdobyć w bieżącym roku nasi studenci.  Jestem przekonana, że wykład inaugurujący rozpoczynający nowy rok akademicki jest tylko wstępem do jeszcze ciekawszych wykładów i zajęć, jakie pojawią się w kalendarzu naszej uczelni, które już wkrótce będą dostępne a które stanowić będą o charakterze naszej uczelni - powiedziała pani Bożena Biłyj prezes Stowarzyszenia GUTW.

Dodajmy, że w trakcie uroczystości wręczono nowym studentom legitymacje studenckie spotkanie zaś zakończył wykład pt.: „Dawne i współczesne imiona Polaków”, który przygotowała pani Dr Lidia Sudakiewicz.

Robert Erchardt

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe