Mrzeżyno: Uroczyste obchody sformowania 36 dywizjonu rakietowego OP

  • 30.09.2017, 10:24 (aktualizacja 01.10.2017 12:16)
  • str
Mrzeżyno: Uroczyste obchody sformowania 36 dywizjonu rakietowego OP
W Garnizonie Mrzeżyno odbyły się dziś obchody 6. Rocznicy sformowania się 36. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej Podczas uroczystego apelu uhonorowanym gościom i żołnierzom wręczone zostały okolicznościowe pamiątki i wyróżnienia.

Uroczystości z okazji 6. Rocznicy funkcjonowania 36. dywizjonu rakietowego w strukturze III Warszawskiej Brygady Rakietowej OP Obrony Powietrznej rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym p.w. Piotra i Pawła w Mrzeżynie. Po nabożeństwie na placu apelowym odbył się uroczysty apel z udziałem kompanii honorowej, żołnierzy i pracowników jednostki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się - pierwszy zastępca szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego generał broni Michał Sikora, Dowódca 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej OP płk. Andrzej Dąbrowski, dowódcy i reprezentanci zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji wojskowych, byli żołnierze pułku dowódcy, szefowie pionów i żołnierze dywizjonów a także przedstawiciele władz politycznych i samorządowych. Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michała Jacha rerezentowała pani Katarzyna Dyczyńska – asystent społeczny.

W swoim wystąpieniu Dowódca 36 dr OP ppłk Paweł Grabowiec  podkreślił ścisłe związki jednostki ze środowiskiem lokalnym Mrzeżyna, Trzebiatowa, Gryfic i Kołobrzegu. Jako spadkobiercy przeciwlotniczych tradycji mrzeżyńskiego garnizonu - żołnierze w stalowych mundurach - zapisujemy ponad 40 letnią kartę historii tej ziemi.

 Z okazji Swieta dywizjonu dowódca 36 dr OP uhonorował liczne grono gości, żołnierzy i pracowników wojska okolicznościowymi grawertonami, statuetkami, medalami i odnakami pamiątkowymi 36 dywizjonu. Przodujących żołnierzy i pracowników dywizjonu z okazji święta wyróżniono listami pochwalnymi, pismami pochwalnymi ze zdjęciemna tle sztandaru dywizjonu, dodatkowymi urlopami i nagrodami uznaniowymi.

W okolicznościowym wystąpieniu generał broni Michał Sikora wraz z gratulacjami i życzeniami dalszego utrzymania wysikiego poziomu wyszkolenia zapowiedział, że wkrótce do jednostki powiniem trafić najnowocześniejszy sprzęt bojowy który zastąpi obecnie używany – już po wielokrotnych modernizacjach.

Na zakończenie uroczystości na placu apelowym odbyła się delilada pododdziałów jednostki Garnizonu Mrzeżyno prowadzona przez Orkiestrę Wojskową z Koszalina.

Po defiladzie zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low” a oficjalną część obchodów zakończyło wspólne zdjęcie całej kadry i zaproszonych gości zrobione na tle sprzętu wojskowego.

W dalszej części uroczystości goście zwiedzili Salę Tradycji 36 dr OP, pamiątkową wystawę p. J. Dąbrowskiego oraz pokaz broni stowarzyszenia o charakterze strzelecko–kolekcjonerskim „Twardy'' z Koszalina i grupy GRH ''NAŁĘCZ'' z Trzebiatowa. Na podsumowanie jubileuszu w klubie garnizonowym odbyło się uroczyste spotkanie pokoleń -wymiana poglądów i doświadczeń pomiędzy byłymi żołnierzami pułku i dywizjonów a aktualnie służącymi w dywizjonie.

ZAPRASZAM DO FOTOGALERII:

str

Zdjęcia (132)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe