Szczecińska kamienica z „Wyróżnieniem Internautów” w konkursie Fasada Roku 2021!

  • 06.12.2021, 12:35
  • Buena Vista
Szczecińska kamienica z „Wyróżnieniem Internautów” w konkursie Fasada… Kamienica przy ul. Łokietka
Konkurs Fasada Roku 2021 powoli przechodzi do historii. Niezależnie od pracy jury swój własny ranking fasad stworzyli również internauci, którzy w tegorocznej edycji plebiscytu oddali aż 240 000 głosów! Wśród budynków historycznych po renowacji publiczność najwyżej oceniła szczecińską kamienicę.

Konkurs Fasada Roku już od 2007 roku nagradza ciekawe realizacje, podkreślając rolę elewacji w kształtowaniu jakości budynku oraz jego otoczenia i stanowiąc swoisty przegląd aktualnych trendów w branży architektoniczno-budowlanej. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacji Twórców Architektury (FTA), to już piętnasta odsłona rywalizacji oraz trzecia z rzędu, w której odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń. Architekci, inwestorzy i wykonawcy do rywalizacji o tytuł Fasady Roku 2021 zgłosili łącznie 294 budynki z elewacją wykończoną kompletną technologią Baumit, przez którą rozumie się system ocieplenia, system tynkowy lub program produktów renowacyjnych.

 

Analogicznie do poprzednich lat na stronie www.fasadaroku.baumit.com zorganizowano plebiscyt, w którym internauci od 1 maja do 31 października 2021 r., oceniali kandydatów przyznając im od 1 do 5 gwiazdek, w zależności od stopnia, w jakim dany obiekt przypadł im do gustu. Ograniczenie było tylko jedno – na każdego z kandydatów można było zagłosować tylko raz. W sumie w tegorocznej odsłonie plebiscytu zarejestrowano blisko 240 000 głosów!

 

W kategorii „budynek historyczny po renowacji” publiczność najwyżej oceniła zabytkową kamienicę przy ul. Łokietka w Szczecinie i to właśnie do niej wędruje tytuł „Wyróżnienie Internautów” w konkursie Fasada Roku 2021. Renowację elewacji według projektu AK Architekt Anna Kiriakou przeprowadziła firma Ok-Pal Piotr Palczyński.

 

Więcej informacji o konkursie i laureatach tegorocznej edycji można znaleźć na stronie internetowej: www.fasadaroku.baumit.com.

 

Ideę konkursu wspierają uznane organizacje, takie jak Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA), a także media branżowe, w tym redakcje takich periodyków jak: „Budujemy Dom”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Otoczenie Domu”, „Projekty domów”, „Renowacje i Zabytki”, „Technologie i Materiały”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: 4budowlani.pl, archimania.pl, architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, murator.pl, obud.pl, propertyjournal.pl, sztuka-architektury.pl, terazdom.pl czy w-a.pl.

 

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 

 

Buena Vista

Zdjęcia (2)

Kamienica przy ul. Łokietka w Szczecinie – Wyróżnienie Internautów w kategorii „budynek historyczny po renowacji”
Elewacja kamienicy przy ul Łokietka w Szczecinie przed renowacją

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe