Wykonanie dokumentacji na remont i renowację dachu oraz elewacji Pałacu w Trzebiatowie

  • 07.12.2021, 11:58
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Wykonanie dokumentacji na remont i renowację dachu oraz elewacji Pałacu…

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zakończył zadanie Wykonanie dokumentacji niezbędnej do remontu i renowacji dachu oraz elewacji Pałacu w Trzebiatowie, które dofinansowane zostało z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach zadania wykonane zostały m.in. projekt budowlany oraz ekspertyza stanu technicznego, uwzględniające wszelkie zalecenia konserwatorskie dotyczące trzebiatowskiego pałacu, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, kosztorys inwestorski i przedmiar robót.

Dach i elewacje, nie poddawane całościowym pracom renowacyjnym od czasu odbudowy pałacu, są w stanie niezadowalającym technicznie i estetycznie. Wskazana jest potrzeba przeprowadzenia prac niwelujących takie zagrożenia jak występujące na elewacji spękania, zabrudzenia, zawilgocenie, odspojenia tynku na cokołach. Z uwagi na postępującą korozję poszczególnych dachówek i pojawiające się przecieki, remontu wymaga również pokrycie dachu oraz orynnowanie.

Ocena stanu technicznego elewacji i dachu jest podstawą do określenia koniecznych działań naprawczych, a opracowana dokumentacja określa stan techniczny elementów zewnętrznych budynku, przyczyny ich uszkodzeń oraz stwierdza możliwość ich zachowania w trakcie planowanego w przyszłości remontu.

mg

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe