Nielegalny hazard w centrum Szczecina

  • 06.12.2021, 23:21
  • Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nielegalny hazard w centrum Szczecina
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy w centrum Szczecina.
  • Zatrzymano tradycyjne automaty do gier oraz komputery wykorzystywane do gier online.

 

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal ulokowany był w centrum Szczecina i miał działać jako hurtowania telefonów.

 

W kontrolowanym lokalu zabezpieczono 11 komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe oraz 15 automatów do gier hazardowych. Dla celów dowodowych zatrzymano również tablet, laptop oraz siedem telefonów komórkowych. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie  14.454 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

 

Podczas przeszukania lokalu ujawniono ponad 7 gramów narkotyków, które przekazano Policji do dalszego postępowania

 

W trakcie czynności zatrzymano jedną osobę, która po przesłuchaniu przez prokuratora została zwolniona.

W czynnościach uczestniczyło 20 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe