Studenci z całej Polski zaprezentują swoje badania

  • 04.12.2021, 23:29
  • Mateusz Lipka - ZUT Szczecin
Studenci z całej Polski zaprezentują swoje badania
Najciekawsze naukowe działania studenckie zostaną zaprezentowane na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. W czwartek, 9 grudnia rozpocznie się trzydniowa VII Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych. Wezmą w niej udział studenci zrzeszeni w 169 kołach naukowych z różnych 47 polskich uniwersytetów.

Celem wydarzenia jest prezentacja wyników badań, które studenci prowadzą w ramach kół naukowych na swoich uczelniach.

Udział w sesji daje możliwość zdobycia kompetencji z zakresu wystąpień publicznych, wymiany poglądów i doświadczeń, poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach - mówi pełnomocnik rektora ds. studenckiego ruchu naukowego dr Dawid Dawidowicz.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w formule online. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Dla każdego z uczestników przygotowano pakiet materiałów konferencyjnych oraz upominek. Autorzy najwyżej ocenionych referatów otrzymają atrakcyjne nagrody.

W tym roku zgłosiło się do nas 169 kół naukowych z 47 uczelni wyższych m.in. Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie czy Uniwersytetu Rzeszowskiego – mówi dr Dawid Dawidowicz.

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 9 grudnia o godz. 9.00 na aplikacji ZOOM. Prezentacje opracowań naukowych odbędą się na platformie MS Teams. Ogłoszenie wyników i zamknięcie sesji zaplanowano w sobotę, 11 grudnia o godz. 14.00.

Studenci zaprezentują swoje badania w formie krótkich 15-minutowych referatów i posterów
w siedmiu sekcjach tematycznych: architektury i budownictwa, biomedycznej, chemicznej, ekonomiczno-prawnej, roślinno-przyrodniczej, technicznej i zwierzęcej. Prace oceni grono jurorskie
z poszczególnej sekcji.

Podczas konferencji zostaną przedstawione badania m.in. dotyczące „patodeweloperki” koła naukowego „Bioarchitektura” z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, objawów poszczepiennych po pierwszej dawce szczepionki przeciw COVID-19 koła naukowego „Fusion” z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wpływu sytuacji ekonomicznej na psychikę studentów podczas pandemii z koła naukowego przy Pracowni Farmacji Przemysłowej z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz różnic w sposobie żywienia i stylu życia studentów podczas kolejnych lockdownów koła naukowego „Fizjologów żywienia człowieka” z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

 

 

W swoich opracowaniach studenci podejmą również tematykę aktywności turystycznej Polaków przed i w trakcie pandemii (koło naukowe „Analityk”, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), relacji międzygatunkowej człowieka i wilka (koło naukowe „Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki”, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) oraz wpływu stanu zdrowia opiekuna na zachowanie się kota („Felinologiczne Studenckie Koło Naukowe”, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie).

Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych organizowana jest od 2015 roku przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przy wsparciu programu stypendialnego Santander Universidades.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym rektora ZUT prof. Jacka Wróbla, marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz rektorów pięciu największych uczelni wyższych z Pomorza Zachodniego.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: https://www.zut.edu.pl/sesja-studenckich-kol-naukowych.html.

Mateusz Lipka - ZUT Szczecin

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe