5 lat Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie

  • 04.12.2021, 22:15
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
5 lat Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej…
Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął działalność 5 grudnia 2016 roku przy MBP w Nowogardzie z inicjatywy Dyrektor biblioteki. Klub koordynowany jest przez Książnice Pomorską.

Na pierwsze spotkanie przybyło zaledwie 8 osób, ale z każdym kolejnym spotkaniem stan członków się powiększał. Aktualnie do DKK należy 20 osób.

Nasza działalność polega na czytaniu, spotkaniach i dyskusjach. Tworzymy aktywną grupę, która uczestniczy w różnych imprezach organizowanych przez bibliotekę, np. wystawy malarskie, prelekcje, spotkania z pisarzami, czy Noc Bibliotek.

Jaki jest cel naszych spotkań? To przede wszystkim promocja czytelnictwa, ale także ożywienie i integracja uczestników skupionych wokół biblioteki.

Istotne jest, że chce się nam wyjść z domu i razem spędzić czas. W kameralnym gronie możemy nie tylko podyskutować o książce, ale podzielić się swoimi radościami, czy troskami - bez osądzania.

Obecna sytuacja pandemiczna utrudnia nam nasze spotkania, jednak liczmy na to, że wszystko wróci do normy.

Czwartkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki miało szczególnie uroczysty charakter - obchodził 5 - lecie swojego istnienia. Jubileusz stał się okazją do wielu wspomnień oraz podsumowań literackich wrażeń.

Nie zabrakło oczywiście książki. W sympatycznej atmosferze przy ciastku i kawie dyskutowaliśmy o książce Natalii De Barbarro, pt. "Czuła przewodniczka". Dyskusja była tym ciekawsza, że nasze spotkanie zaszczyciła swoją obecnością pani Beata Brodzka, psycholog. Pomocne rady pani Beaty w kojący sposób wpłynęły na klubowiczów DKK - dzięki nim wiemy, jak poskromić Królową Śniegu, jak nie dać zdominować się Potulnej, czy Męczennicy. I najważniejsze, co możemy zrobić dla samych siebie - to BYĆ SOBĄ, zaakceptować swoje mocne i słabe strony, podążać za swoim sercem, a nie za opinią innych ludzi.

Gratulujemy Jubileuszu i życzmy kolejnych zaczytanych spotkań.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe