Uczniowie z Zespołu Szkół w Płotach na Erasmusie w Hiszpanii

  • 01.12.2021, 21:11
  • ZS im. Witosa w Płotach
Uczniowie z Zespołu Szkół w Płotach na Erasmusie w Hiszpanii
Uczniowie z Zespołu Szkół im Wincentego Witosa w Płotach w listopadzie 2021 r. trafili na wyspy kanaryjskie.

Grupa 15 osób po przejściu cyklu spotkań przygotowujących odbyła  na hiszpańskiej wyspie Fuertaventura dwutygodniowe  staże zawodowe.

Uczestnicy  zdobywali nowe doświadczenia zawodowe w hotelach na stanowiskach recepcjonisty, pracowników służby pięter, w barze i kuchni. Informatycy opracowywali aplikację do zamawiania posiłków. Pracodawcy ocenili bardzo wysoko zaangażowanie młodzieży, chęć podejmowania przydzielonych zadań, kreatywność oraz znajomość zasad obsługi konsumenta, obsługi gościa hotelowego i pracy w kuchni.

Ale nie samą pracą człowiek żyje. Program pobytu obejmował wycieczkę na pobliską wyspę Lobos, której atrakcją jest wyjście na szczyt wulkanicznego stożka La Caldera, pływanie w małych lagunach i skosztowanie typowej hiszpańskiej potrawy – paelli.

Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość odpoczynku na pięknych plażach, smakowania kanaryjskich potraw , poznania kultury wyspy. Ważną umiejętnością jaką zdobyli to komunikacja w języku angielskim, a nawet czasem hiszpańskim.

Realizacja projektu obejmowała zorganizowanie wyjazdu dwóch grup.

W czasie ferii zimowych w 2020 r. pierwsza czternastoosobowa  grupa naszych uczniów odbyła dwutygodniowe staże zawodowe we włoskiej Bolonii. Po nieplanowanej przerwie spowodowanej pandemią druga grupa doczekała się wyjazdu dopiero teraz.

Staże zawodowe okazały się doskonałą okazją do zdobycia nowych umiejętności zawodowych – ale przede wszystkim do poznania nowych kultur, doskonalenia znajomości języków obcych i umiejętności adaptacyjnych w nowym otoczeniu.

W ramach projektu uczestnicy mieli zagwarantowane pokrycie kosztów podróży, wyżywienia, zakwaterowania i ubezpieczenia, a także kieszonkowe.

Wszyscy uczniowie biorący udział w stażach otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie stażu zawodowego odpowiednio we Włoszech lub Hiszpanii

Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus + finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Łączna kwota uzyskanego na realizację projektu dofinansowania wyniosła 51 255 EURO.

ZS im. Witosa w Płotach

Zdjęcia (22)

Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Fuertawentura
Bolonia
Bolonia
Bolonia
Bolonia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe