Dofinansowanie kolejnych inwestycji w Goleniowie, Gryficach i Mrzeżynie

  • 27.09.2017, 21:56
  • str
Dofinansowanie kolejnych inwestycji w Goleniowie, Gryficach i Mrzeżynie
W środę, 27 września marszałek województwa Olgierd Geblewicz podpisał umowy kolejno w Goleniowie, Gryficach i Trzebiatowie. Na Ziemi Gryfickiej Olgierdowi Geblewiczowi towarzyszył radny województwa Artur Łącki. Wartość unijnych dotacji to prawie 6 mln. zł.

Centrum przesiadkowe dla Goleniowa – umowa parafowana przez burmistrza Goleniowa Roberta Krupowicza. Infrastruktura powstanie przy ul. Leśnej i Lubczyńskiej w Załomiu. Nowoczesny obiekt dla podróżnych będzie mieć zadaszone przejście na perony i wiaty przystankowe, plac manewrowy dla autobusów, punkt typu Park&Ride na 60 pojazdów, a także miejsce typu Bike&Ride dla 18 rowerów oraz ścieżkę pieszo-rowerową. Budowa infrastruktury ułatwi codzienne przemieszczanie się mieszkańców do i z miejsc pracy, ograniczy korzystanie z samochodów osobowych, a przede wszystkim usprawnieni komunikację publicznej w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym, w okolicach Załomia i osiedla Załom-Kasztanowe. Prace przy projekcie Gmina Goleniów rozpoczęła w sierpniu br. Ich zakończenie przewidziano na koniec grudnia 2018 roku. Całkowity koszt robót oszacowano na 3,8 mln zł - Urząd Marszałkowski dofinansuje zadanie unijnymi funduszami w wysokości 2,7 mln zł.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Termomodernizacja ZSP w Gryficach – umowę parafował starosta gryficki Kazimierz Sać. Przedmiotem inwestycji są zmiany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Projekt obejmuje docieplenie ścian oraz wymianę stolarki i oświetlenia w trzech budynkach placówki. Koszt prac wyceniono na 2,2 mln zł. Unijna pomoc wyniesie prawie 1,9 mln zł.

Nowa promenada w Mrzeżynie – umowę parafował burmistrz Trzebiatowa Józef Domański. Promenada ma być wielofunkcyjną infrastrukturą dla turystów i mieszkańców. Połączona zostanie z modernizacją zejść na plażę oraz budową placu rekreacyjnego przy Pomniku Zaślubin z Morzem z punktem widokowym. Nowa infrastruktura powstanie do czerwca 2018 roku. Kosztować będzie ponad 2,1 mln zł. Blisko 1,1 mln zł dołoży Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego.

Inwestycja Gminy Trzebiatów jest jednym z 17 projektów, którym Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego pod koniec czerwca 2017 roku udzielił wsparcia w ramach kolejnego naboru wniosków z zakresu turystyki aktywnej i uzdrowiskowej. Kwota dofinansowania w konkursie wyniosła ponad 30 mln zł. Oprócz promenad, powstaną lub zostaną zmodernizowane w regionie także przystanie żeglarskie, ścieżki przyrodniczo-edukacyjne, kładki piesze i place rekreacyjne.

str

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe