Zmiany demgraficzne a rozwój wsi

  • 28.11.2021, 19:18
  • Redakcja
Zmiany demgraficzne a rozwój wsi
Miliardy złotych z ARiMR

W Szczecinie w ramach III Kongresu demograficznego odbyła się konferencja naukowa: "Konsekwencje zmian demograficznych dla rozwoju rolnictwa". Gospodarzem wydarzenia był Uniwersytet Szczeciński.

 

Tematami poruszanym podczas konferencji była m.in. demografia polskiej wsi, polityka państwa wobec popegeerowskiej wsi oraz przemiany struktury demograficznej i społeczno-zawodowej ludności wiejskiej.

 

Przypomnijmy, że III Kongres Demograficzny w Polsce organizowany jest z inicjatywy Rządowej Rady Ludnościowej w latach 2021/2022. W programie III Kongresu Demograficznego przedstawione zostaną wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku oraz pogłębione analizy zmian, jakie zaszły w stanie i strukturze ludności Polski od 2012 roku.

 

- Od początku działalności do końca września 2021 roku Agencja wypłaciła ponad 381,38 mld zł na realizację programów pomocowych dla rolnictwa i obszarów wiejskich. Dzięki tym środkom polska wieś zmieniła się diametralnie i stała się miejscem atrakcyjnym do życia, pracy i rozwoju zawodowego - mówiła w trakcie konferencji Halina Szymańska, prezes Agencji Resktrutyrzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie a jednocześnie Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Zmieniająca się sytuacja demograficzna jest poważnym wyzwaniem dla polityki społecznej i gospodarczej. Rządowa Rada Ludnościowa – wspólnie z Głównym Urzędem Statystycznym, Polskim Towarzystwem Statystycznym oraz z regionalnymi urzędami statystycznymi – w ramach III Kongresu – zamierza zorganizować w środowiskach naukowych, społecznych, gospodarczych, samorządowych konferencje i publiczne debaty o konsekwencjach postępujących zmian w stanie i strukturze ludności Polski.

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe