Fundacja PGE fundatorem nagrody głównej w konkursie „Krzywy Las – miejsce niezwykłe"

  • 26.11.2021, 14:54
  • Małgorzata Babska - Grupa PGE
Fundacja PGE fundatorem nagrody głównej w konkursie „Krzywy Las – miejsce… fot. Marcin Kowalski, PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Dolna Odra.
Fundacja PGE, partner strategiczny rewitalizacji Krzywego Lasu, ufundowała nagrodę główną w konkursie „Krzywy Las – miejsce niezwykłe" organizowanym przez Nadleśnictwo Gryfino razem z Gminą Gryfino. Partnerami konkursu została Fundacja PGE i Grupa PGE.

PGE to nie tylko strategiczne inwestycje w energetykę nisko- i zeroemisyjną. Nasze zaangażowanie w zakresie ochrony środowiska wykracza daleko poza naszą podstawową działalność związaną z wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej i ciepła. Od wielu lat realizujemy także projekty prośrodowiskowe w lokalizacjach, gdzie prowadzimy naszą działalność biznesową. Jednym z naszych najważniejszych działań jest program „Lasy Pełne Energii", który realizujemy od 21 lat. W ramach tego programu, PGE wspiera także rewitalizację pomnika przyrody „Krzywy Las" - powiedział Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna ds. operacyjnych.

Konkurs „Krzywy Las – miejsce niezwykłe" polegał na przedstawieniu w formie m.in. wiersza, legendy, fotografii, rysunku, szkicu czy kolażu relacji z Krzywym Lasem. Do organizatorów wpłynęło 257 prac konkursowych, spośród których jury wyłoniło 3 laureatów i przyznało aż 20 wyróżnień.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody: laptop, telefon z aplikacją do wędrówek po lasach oraz tablet. Nagrodę główną - laptop, ufundowaną przez Fundację PGE wręczył Sylwester Chruszcz, dyrektor oddziału PGE GiEK, Oddział Elektrownia Dolna Odra.

Laureaci konkursu, organizatorzy oraz zaproszeni goście zasadzili wspólnie sadzonki drzew m.in. wyhodowanych z nasion pozyskanych z krzywych sosen. Drzewka zostały posadzone na powierzchni zastępczej, tworzonej na potrzeby projektu rewitalizacji pomnika przyrody Krzywy Las.

Fundacja PGE jest partnerem strategicznym rewitalizacji Krzywego Lasu. Projekt jest częścią programu „Lasy Pełne Energii" realizowanego w Grupie PGE od 2000 roku. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz stanu wód gruntowych, a także odbudowa drzewostanu w polskich lasach.

PGE wspiera również Świętokrzyski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Roztoczański Park Narodowy, Kampinoski Park Narodowy, Nadleśnictwo Gryfino i rzeszowski oddział Ligi Ochrony Przyrody.

Małgorzata Babska - Grupa PGE

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe