Projekt ”Bieg po śmieć”!

  • 25.11.2021, 10:59
  • Katarzyna Przybysławska
Projekt ”Bieg po śmieć”!
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie należą do Klubu Młodego Przyrodnika wzięli udział w projekcie „Bieg po śmieć”. Przedsięwzięcie to dofinansowane przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego w ramach programu „Społecznik” ma na celu uświadomienie dzieciom jaką krzywdę wyrządza człowiek zwierzętom poprzez zaśmiecanie środowiska.

16 listopada 2021 grupa naszych uczniów wraz z opiekunami  udała się w okolice jeziora w Starej Dobrzycy. Na miejscu czekali już pracownicy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Resko, którzy nie tylko zaangażowali się w zorganizowanie i wytyczenie trasy biegu a także podarowali uczestnikom specjalne koszulki z logo projektu.

Zadaniem uczniów było przebiegnięcie wyznaczonego dystansu i pozbieranie napotkanych po drodze śmieci.

Młodzi ekolodzy wzięli sobie do serca powierzoną im misję i z wielkim zaangażowaniem realizowali ideę „ploggingu” czyli łączenie joggingu z dbaniem o środowisko!

Po zakończonym biegu odbyły się warsztaty edukacyjne o tym, jakim zagrożeniem dla mieszkańców lasów są pozostawione tam śmieci. Dyskutowano również nad sposobami przeciwdziałania nieodpowiedzialnej działalności człowieka.

Na koniec wszystkich czekała niespodzianka. Było nią wspólne ognisko oraz upominki wręczone każdemu uczniowi biorącemu udział w projekcie „Bieg po śmieć”.

Cieszymy się, że nasi uczniowie wzięli udział w tak szlachetnej i pożytecznej inicjatywie, a pracownikom Nadleśnictwa Resko dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w realizację tego niezwykłego projektu.

 

 

Jolanta Mazur

Katarzyna Przybysławska

Katarzyna Przybysławska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe