Oprowadzanie po wystawie „Misterium światła”

  • 22.11.2021, 22:47
  • Daniel Źródlewski - Muzeum Narodowe w Szczecinie
Oprowadzanie po wystawie „Misterium światła” Misterium ukryte fot Michal Wojtarowicz, MNS
Zapraszamy w najbliższą sobotę, 27 listopada 2021 roku o godzinie 12.00 do Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego na oprowadzanie po nowej wystawie stałej "Misterium światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu". O wystawie opowie kustosz Krystyna Milewska.

„Misterium Światła” to unikatowa prezentacja sztuki średniowiecznej z terenu historycznego Pomorza od XII w., gdy w latach 20. zakończył się ostatecznie proces chrystianizacji, do kolejnej transformacji religijnej tych obszarów, związanej z przyjęciem reformacji w 1534 roku.

Prezentowane na wystawie zabytki w zasadniczej części pochodzą z pomorskich kościołów. Niegdyś związane były ze sprawowaniem kultu i obrzędów religijnych, odzwierciedlały idee średniowiecznej myśli chrześcijańskiej, a także zaspokajały religijne i społeczne potrzeby wyznawców oraz fundatorów. Twórcy tych dzieł, dziś anonimowi, funkcjonowali w ramach warsztatów, wędrowali po Europie i rozpowszechniali trendy artystyczne lub ‒ co typowe dla późnego średniowiecza ‒ osiedlali się w miastach i zakładali cechy rzemieślnicze.

 

OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY:
[email protected]
Ilość miejsc ograniczona!

Oprowadzanie odbywa się w reżimie sanitarnym. Prosimy o zabranie maseczki i zdezynfekowanie rąk po wejściu do muzeum.

Więcej informacji na temat wystawy "Misterium światła".

Daniel Źródlewski - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe