"FRAGMENTY CZASU MINIONEGO" relacja z otwarcia wystawy malarstwa Patrycji Kowal

  • 22.11.2021, 17:28
  • Gryficki Dom Kultury
"FRAGMENTY CZASU MINIONEGO" relacja z otwarcia wystawy malarstwa Patrycji…
W czwartek, 18 listopada w Muzeum i Galerii "BRAMA" odbyło się otwarcie wystawy prac Patrycji Kowal, absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, na której znalazło się kilkanaście obrazów zrealizowanych na przestrzeni ostatnich lat.

Niestety, ze względów zdrowotnych, pani Patrycja nie mogła osobiście uczestniczyć w wernisażu, tym samym goście nie mieli możliwości bliżej poznać artystkę i porozmawiać o jej twórczości.

Zatem poznajmy Patrycję Kowal, przytaczając fragment charakterystyki malarki słowami Piotra Mikołajczaka …"Patrycja od dawna słyszy kolory, czuje dźwięki, cieszy ją barwa. Maluje więc to, co mówi o niej, co czuje o sobie u innych. Maluje to, z czego nie zdaje sobie sprawy. Maluje przemilczanymi emocjami. Maluje milczenie i podświadomość. Maluje to, czego już nie wykrzyczy. Maluje pogodzenie i milczącą ciszę. Bo o pewnych rzeczach lepiej milczeć niż próbować o nich mówić. A o niektórych rzeczach po prostu lepiej malować."…

 

Wystawa potrwa do końca grudnia br., będzie więc okazja do spotkania z panią Patrycją, tym bardziej, że obecnie jest mieszkanką Gryfic i na co dzień prowadzi zajęcia w Pracowni rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych w Gryficach.

 

 

/Foto: Piotr Poliński/

 

Gryficki Dom Kultury

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe