Gryfice obchody Narodowego Święta Niepodległości

  • 12.11.2021, 22:33
  • Redakcja
Gryfice obchody Narodowego Święta Niepodległości
W czwartek, 11 listopada w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się w Gryficach uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Gryficach z udziałem pocztów sztandarowych i Chóru Mariackiego. Następnie uczestnicy prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Red Swing Low przemaszerowali na Plac Zwycięstwa, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych reprezentowanych przez burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła, wicestarostę gryfickiego Waldemara Wawrzyniaka, radnych, przedstawicieli organizacji społecznych i pozarządowych, placówek oświatowych, mieszkańców Gryfic.

Po okolicznościowych wystąpieniach nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów na płycie pomnika pamięci.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały jeszcze jeden wyjątkowy, patriotyczny aspekt. Zebrani zwartą kolumną przeszli ulicami miasta na nowo mianowany Skwer Konstytucji 3 Maja, gdzie odbyło się odsłonięcie obelisku ufundowanego dla upamiętnienia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak wyjaśnił burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł uroczystość była planowana w maju, niestety pewne problemy natury administracyjnej opóźniły tę uroczystość.

Po oficjalnej części włodarze Gryfic zaprosili mieszkańców na Piknik Patriotyczny.

 

Redakcja

Zdjęcia (98)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe