Kolejne środki dla Nowogardu

  • 12.11.2021, 16:56
  • Redakcja
Kolejne środki dla Nowogardu
W środę, 10 listopada w sali narad Urzędu Miejskiego w Nowogardzie odbyło się spotkanie w sprawie podpisania umowy na dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego ważnej dla mieszkańców Wierzbięcina inwestycji.

Spotkanie o tyle wyjątkowe, że w podpisaniu umowy wzięli udział dwaj wicemarszałkowie województwa zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz i Stanisław Wziątek. Samorząd Nowogardu reprezentował burmistrz Robert Czapla, radny Stanisław Saniuk, sołtys Wierzbięcina Agnieszka Nowacka wraz z delegacją Koła Gospodyń Wiejskich.

Wspomniana inwestycja to remont świetlicy wiejskiej, jej koszt to ponad 345 tys. zł, z czego dotacja to 100 000 złotych. Remont ma się zakończyć za kilka miesięcy i obejmie przekształcenie kilka małych pomieszczeń w jedno większe z aneksem kuchennym, co ma poprawić komfort organizowanych w obiekcie spotkań imprez integracyjnych oraz rozwoju działalności Koła Gospodyń Wiejskich.

Wierzbięcin to jedno z 37 sołectw Gminy Nowogard, liczące blisko 500 mieszkańców aktywnie zaangażowanych w rozwój swojej społeczności. Jak ważna dla mieszkańców jest ta inwestycja może świadczyć fakt, że spotkanie zakończyło się okolicznościowymi podziękowaniami, kwiatami i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez KGW Wierzbięcin.

 

Redakcja

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe