Spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą

  • 16.11.2021, 22:37
  • Gryficki Dom Kultury
Spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą, które odbędzie się 03 grudnia, o godz. 18:00 w Gryfickim Domu Kultury!

Waldemar Wierzba od ponad dwudziestu lat jest właścicielem „Domu Wydawniczego Waldemar Wierzba”. Oprócz pracy edytorskiej w jego ramach prowadzi również wykłady, prezentacje i warsztaty na temat gwary poznańskiej. Jest autorem wielu publikacji na temat gwary poznańskiej. Opublikował miedzy innymi: „Słownik. Poznańskie słowa i audrucki”, „Słownik gwary poznańskiej. Z naszego na polski – z polskiego na nasze”, „Kieszonkowy słownik gwary”, „W rytmie poznańskiej gwary”, „Kupidyn z Rataj czyli gwarą poznańską o miłości” i wiele innych. Ponadto jest autorem wielu publikacji z zakresu BRD dla dzieci i dorosłych.

Prowadzi również warsztaty twórczego pisania, pomaga w wydawaniu książek początkującym autorom na zasadzie self-publishingu, jest wykładowcą w zakresie fonetyki oraz fonologii artykulacyjnej, a także gramatyki języka polskiego oraz emisji głosu, jest autorem wielu tekstów piosenek, miedzy innymi piosenki „Bo życie jedno mam” emitowanej w telewizyjnym show „Sanatorium miłości”.

Jest również autorem artykułów na temat sztuki współczesnej w ogólnopolskim czasopiśmie Artluk. Od dwóch lat uczestniczy w pracach międzynarodowego projektu „Kafka bez granic”, którego kuratorem jest prof. Zbigniew Bajek z krakowskiej ASP. W projekcie tym m.in. przetłumaczył aforyzmy Franza Kafki na gwarę poznańską i koordynuje prace tłumaczy aforyzmów Kafki na ginące języki; na potrzeby jednej z wystaw zorganizowanej w ramach projektu opublikował wiersz „Portret pamięciowy Franza K.”

Najbardziej znany jest jako pedagog pracujący z młodzieżą, autor licznych publikacji, autor powieści fantastycznej dla dzieci i młodzieży „Kellador i nić” oraz tomiku poezji „Słowo jest”.

Gryficki Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe