Rewal: Powiatowo-Gminne Obchody Dnia Niepodległości

  • 14.11.2021, 13:23
  • Redakcja
Rewal: Powiatowo-Gminne Obchody Dnia Niepodległości
Przypadające 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – dzień odrodzenia się Polski po 123 latach zaborów to dla Polaków święto szczególne. jest dniem mającym dla wszystkich Polaków szczególne znaczenie. Szczególny też charakter miały tegoroczne Powiatowo-Gminne obchody zorganizowane w Rewalu przez Starostę Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza, Wójta Rewala Konstantego Tomasza Oświęcimskiego oraz dowódcę 36. Dywizjonu Rakietowego OP w Mrzeżynie ppłk Andrzeja Kaczmarzyka.

Uroczystości rozpoczęły się okolicznościową Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. W uroczystości wzięli udział m.in. Burmistrz Gminy Gryfice Andrzej Szczygieł, reprezentant Posła na Sejm RP Artura Łąckiego Jan Trafny, radni Rady Powiatu Gryfickiego i Gminy Rewal, Prezes Gryficki Związek Sybiraków Jadwiga Milczarczyk oraz licznie zebrani mieszkańcy.

Po nabożeństwie w rewalskim kościele w patriotycznym kościele wystąpił zespół chóralny Stowarzyszenia Śpiewaczego „Amber Singers”.

Dalsza część uroczystości przeniosła się w rejon pomnika Jana Pawła II gdzie odbył się apel pamięci w asyście honorowej 36. Dywizjonu Rakietowego OP w Mrzeżynie oraz 142. Batalionu Lekkiej Piechoty Zachodniopomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Trzebiatowie. Hymn państwowy odegrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low z Gryfic. Po okolicznościowych przemówieniach odbył się apel poległych w walce o niepodległość Polski, kompania reprezentacyjna oddała salwę honorową.

Oficjalną część uroczystości zakończyło złożenie wiązanek kwiatów przy pomniku Jana Pawła II oraz Tryptyku upamiętniającym 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.   

Dla wszystkich uczestników uroczystości przygotowano słodki poczęstunek w postaci „Rogali Rewalskich”.

Redakcja

Zdjęcia (45)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe