Uczniowie z Modlimowa uczcili Narodowe Święto Niepodległości

  • 10.11.2021, 23:35
  • SP w Modlimowie
Uczniowie z Modlimowa uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Dzisiaj wielka jest rocznica
jedenasty listopada.
Tym co zmarli za ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa.

          L.Wiszniewski „ Jedenasty listopada”

 

Obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Modlimowie podzielono na dwa etapy.

W oczekiwaniu na ten ważny dzień w naszej szkole przeprowadzono  konkurs wiedzy pt. „Polska droga do Niepodległości” składający  się  z etapu klasowego, w którym brali udział niemal wszyscy uczniowie klas 4-8. Wyłonieni w ten sposób zwycięzcy klasowi przystąpili do rywalizacji o miano  Mistrza Szkoły.  Ten zaszczytny tytuł przypadł w udziale Sebastianowi Krawczykowi z klasy 8.

Kolejnym przedsięwzięciem był konkurs na plakat związany tematycznie z Narodowym Świętem Niepodległości. Ucieszył nas fakt, że duża grupa uczniów przygotowała piękne prace, które stały się ozdobą szkolnego korytarza tworząc niezwykłą galerię. W tych zmaganiach palmę pierwszeństwa zdobyła Iga Czusz z klasy 4.

Nadszedł dzień 10 listopada. W szkole wyraźnie odczuwało się świąteczny nastrój! Wszyscy ubrani w galowe stroje, z przypiętymi biało-czerwonymi kokardami, z niecierpliwością czekali na główny element obchodów Święta Niepodległości, czyli uroczysty apel!  

Zgromadzeni w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej goście i uczniowie, w obecności Sztandaru Szkoły, wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Oglądając inscenizację słowno –muzyczną pt: „Ojczyzna swoja każdemu najmilsza” oraz pantomimę pt: „Droga do wolności” odbyli podróż w czasie. Przyjrzeli się rozbiorom Polski, przeżyli powstania narodowe, I wojnę światową, by w końcu móc cieszyć się z odzyskania przez Polskę niepodległości. Całą uroczystość  dopełniały i uświetniały pieśni patriotyczne śpiewane z wielkim zapałem i uczuciem  przez uczniów oraz wszystkich zgromadzonych.

Na zakończenie uroczystego apelu pani dyrektor Marzena Stępień wręczyła nagrody laureatom konkursów.

Dzień 11 Listopada dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. My dzisiaj możemy cieszyć się  niepodległą Polską, o którą walczyły całe pokolenia przez 123 lata. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

                                                                                                     Jolanta Mazur

                                                                                                     Damian Ragus

SP w Modlimowie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe