Ludzkie prochy zamiast przypraw, czyli o kreatywnych nadawcach przesyłek

  • 08.11.2021, 23:17
  • Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Ludzkie prochy zamiast przypraw, czyli o kreatywnych nadawcach przesyłek Prochy
  • Ludzkie prochy zamiast przypraw w paczce z Kanady.
  • Sprawę w związku z podejrzeniem zbezczeszczania zwłok przekazano szczecińskiej policji.

 

Niemałym zaskoczeniem zakończyła się kontrola przesyłki nadanej w Kanadzie. Zgodnie z informacjami zawartymi w deklaracji celnej w paczce miały znajdować się przyprawy. Zadeklarowana wartość paczki wyniosła 40 dolarów kanadyjskich.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej pracujący w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej, którzy kontrolowali przesyłkę, byli bardzo zdziwieni rodzajem substancji, która miała być przyprawami. W paczce znajdowała się  plastikowa puszka z informacją z imieniem i nazwiskiem zmarłego, dacie i numerze kremacji oraz nazwie domu pogrzebowego. Wewnątrz puszki znajdował się worek foliowy z szarym proszkiem.

Paczka miała trafić do odbiorcy w Chociwlu. Prawdopodobnie nadawca chciał obejść restrykcyjne przepisy dotyczące sprowadzania zwłok do Polski.

W związku z podejrzeniem nielegalnego przywozu prochów ludzkich w przesyłce sprawę przekazano do Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście.

Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe