Pasowanie na Czytelnika 2021 – Cz.II

  • 09.11.2021, 19:18
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Pasowanie na Czytelnika 2021 – Cz.II
W dniu 8 listopada , w Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika, tym razem gościliśmy dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie.

Bibliotekarka Karolina Kurczewska  przywitała wszystkie dzieci i oprowadziła je po zakamarkach pałacu. Biblioteka to miejsce zaczarowane pełne bajek, baśni i niezliczonych przygód, dlatego pojawiły się liczne bajkowe postaci- smok, wróżka, rycerz, królowa.Aby wykupić się od „pożarcia” przez smoka dzieci musiały zdać egzamin dotyczący znajomości bajek  oraz zasad poruszania się wśród zbiorów bibliotecznych. W obecności wychowawców oraz bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej, dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie dotyczące szanowania książek. Ceremonii pasowania dokonała pani  dyr. Renata Teresa Korek, wręczając laureatom dyplomy i pamiątkowe książeczki. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki.  Uczniowie w podziękowaniu za miłe spotkanie obiecali, że będą naszymi częstymi gośćmi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym osobom  za przybycie , a współpracownikom za pomoc w oprawie muzyczno-teatralnej.
 Wszystkim „dyplomowanym czytelnikom” serdecznie gratulujemy.

                                                                                             K.K.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe