Pomorskie Spotkania z Diaporamą już w listopadzie w Zamku

  • 02.11.2021, 10:27
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich
Pomorskie Spotkania z Diaporamą już w listopadzie w Zamku
Pomorskie Spotkania z Diaporamą, czyli wielkie święto wysublimowanej sztuki na granicy fotografii i filmu już w listopadzie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. To już 42. edycja tego wydarzenia.

Pomorskie Spotkania z Diaporamą to kontynuacja jedynego tej rangi konkursu diaporam w Polsce i jednego z pięciu na świecie. Odbywa się pod prestiżowym patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) oraz Fotoklubu RP.

 

Do tegorocznej edycji zgłoszono 89 diaporam. W konkursie weźmie udział 40 twórców reprezentujących takie kraje jak: Polska, Belgia, Holandia, Włochy, Słowacja, Irlandia Północna, Francja, RPA, Australia i Wielka Brytania. Zgłoszone prace nawiązują do tematów związanych z przyrodą, ekologią, historią. Diaporamiści poruszają także aktualne problemy społeczne, takie jak troska o klimat, izolacja z powodu pandemii, miejsce kobiet we współczesnym świecie.

 

Pokazom konkursowym w Zamku będzie towarzyszyć prezentacja diaporam autorstwa Michała Ludwiczaka oraz spotkanie z artystą, który zapozna widzów z tajnikami powstawania swoich prac. 42. Pomorskie Spotkania z Diaporamą poprowadzi Joanna Osińska.

 

Program 42. Pomorskich Spotkań z Diaporamą

 

19 listopada (piątek)

Zamknięta preselekcja zgłoszonych do Konkursu prac

 

20 listopada (sobota)

(wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Zamku od 16 listopada, liczba miejsc ograniczona)

12:00 – otwarcie 42. Pomorskich Spotkań z Diaporamą

12:15 –„Impresje natury” – prezentacja diaporam Michała Ludwiczaka (w tym pokaz specjalny diaporamy „Cztery pory dzikiej przyrody” przygotowanej na 42. Pomorskie Spotkania z Diaporamą), spotkanie z autorem

13:30 – pokazy konkursowe

 

21 listopada (niedziela)

(wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Zamku od 16 listopada, liczba miejsc ograniczona)

12:00 – ogłoszenie wyników Konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień

13:00 – pokaz nagrodzonych diaporam

 

Diaporama określana jest jako audiowizualny spektakl, oddziałujący na widza oryginalnym połączeniem obrazów, dźwięków, barw i treści. To umiejętne wykorzystanie fotografii, ich łączenie za pomocą dodatkowych środków ekspresji jak przenikania, rozjaśnienia, ściemnienia. Istotą diaporamy jest dramaturgia zbudowana dzięki nieoczywistemu połączeniu obrazów, dodatkowej treści pojawiającej się przez przenikanie kadrów oraz wpływającej na emocje synchronizacji warstwy wizualnej z dźwiękiem.

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe