Pasowanie na Czytelnika2021

  • 27.10.2021, 22:36
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Pasowanie na Czytelnika2021

W dniach 25 i 26 października , w Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie. Było to zaległe pasowanie, gdyż pandemia przeszkodziła nam w realizacji tego projektu w roku ubiegłym. Słowa powitania zostały wypowiedziane przez bibliotekarkę Karolinę Kurczewską oraz panią dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renatę Teresę Korek. Biblioteka to miejsce zaczarowane pełne bajek baśni i niezliczonych przygód. Scenariusz uroczystości obejmował egzamin dotyczący znajomości bajek oraz zasad poruszania się wśród zbiorów bibliotecznych.

W tych szczególnych dniach spotkaliśmy się, aby dostąpić zaszczytu pasowania na czytelnika Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej i stać się honorowymi posiadaczami karty bibliotecznej. W obecności wychowawców, przybyłych gości oraz bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej, dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie dotyczące szanowania książek.

Ceremonii pasowania dokonała pani dyr. Renata Teresa Korek, wręczając laureatom dyplomy i pamiątkowe książeczki. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki. Uśmiechy na twarzach dzieci wywołały pałacowe duszki i postaci z bajek, które pilnowały nas w odpowiednim przebiegu uroczystości.

Uczniowie w podziękowaniu za miłe spotkanie obiecali, że będą naszymi częstymi gośćmi. Nie obyło się bez słów uznania, życzeń i prezentów oraz pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym osobom za przybycie, za pomoc przy organizacji: wolontariuszom z Zespołu Szkół Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie , Marii Łach i współpracownikom TOK.

Wszystkim „dyplomowanym czytelnikom” serdecznie gratulujemy.

K.K

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe