Wieczór autorski Grzegorza Burczy

  • 25.10.2021, 11:54
  • red.
Wieczór autorski Grzegorza Burczy
W piątek, 22 października w kawiarence Gryfickiego Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie Grzegorza Burczy. Na zaproszenie autora „Gryfickich fenomenów” oraz „Historii Ziemi Gryfickiej po polsku pisanej” licznie odpowiedzieli sympatycy jego książek.

Moderowaniem spotkania zajął się Waldemar Wierzba – wydawca książek a prywatnie przyjaciel Grzegorza Burczy.

Na wstępie spotkania licznie zebranej publiczności zaprezentował się młody wirtuoz gitary Piotr Piętal który mimo jeszcze młodego wieku zebrał już wiele prestiżowych laurów na scenach i konkursach krajowych i zagranicznych.

Występ młodego, utalentowanego muzyka był doskonałym wstępem do dyskusji na temat Gryfickich fenomenów.

Okazuje się, że w codziennym życiu, zabiegani, borykający się z troskami dnia codziennego, nie zauważamy, że wokół nas tworzy się historia.

Zarówno historia ta rozumiana szeroko ja i ta najmniej dostrzegana historia zwykłych z pozoru ludzi miejsc.

Dopiero jak zjawił się ktoś komu przyszło do głowy żeby te „okruchy” walające się na arenie codziennego życia, zebrać, oczyścić z naleciałości i okazuje się, że mamy ludzi, miejsca a także produkty którymi chwalimy się nie tylko w swoim środowisku ale i w świecie.

Taki zbiór postaci, miejsc i sytuacji z których możemy być dumni w naszej małej ojczyźnie Grzegorz Burcza zebrał wiele w swoich książkach które warto polecić wszystkim naszym mieszkańcom ale najbardziej, tym którzy ciągle narzekają, że u nas nic się nie dzieje a wokół tylko marazm i totalna beznadzieja.

Po ukazaniu się książki do autora zaczęły napływać głosy i informacje o tym jak wiele jest jeszcze faktów, o których w swej książce autor nie wspomniał.

I to jest największy chyba sukces tej publikacji, ludzie dostrzegli, że nasza mała ojczyzna jest „wielka” i 10 lat pracy autora nad zbieraniem materiałów do książki pomimo ogromnego zapału i wsparcia życzliwych osób pozwoliło na ukazanie tylko niewielkiego fragmentu tego o czym warto pamiętać i z czego jako Gryficzanie możemy być dumni.

Autor zapowiada, że będzie zmuszony wydać kolejną, rozszerzoną wersję „Fenomenów…” – najprawdopodobniej i tym wydawnictwem tematu nie wyczerpie.

Warto więc, żeby inicjatywa Grzegorza Burczy, wieloletniego Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic znalazła szerszy odzew w dokumentowaniu szczególnie najnowszej historii naszego miasta i regionu.

Po interesującej dyskusji przy stoliku autora ustawiła się długa kolejka chętnych do osobistego złożenia autorowi gratulacji i oczywiście otrzymania autografu.

red.

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe