#ZamkoweWydarzenia: nowa wystawa i ciekawe spotkania

  • 25.10.2021, 23:22
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich
#ZamkoweWydarzenia: nowa wystawa i ciekawe spotkania Zamkowy Wieczór Książęcy
Rozmowy o wsparciu bliźnich, opowieści o święcie zmarłych w różnych kulturach oraz nowa wystawa prezentująca emocje w magiczny, metaforyczny sposób - to najbliższe propozycje wydarzeń kulturalnych Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

„Czym jest prawdziwa pomoc?” - to temat najbliższych Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką, na które Zamek zaprasza we wtorek, 26 października. Gościem prowadzącego - Michała Kaweckiego - będzie dr Wojciech Łopuch, historyk, krytyk sztuki, autor książek o Szczecinie i Pomorzu. Podczas spotkania poruszona zostanie kwestia niesienia pomocy w ramach działań charytatywnych, a także idea wsparcia drugiego człowieka w kontekście historycznym. Początek spotkania o godz. 17:30 (sala Kina Zamek, bilety 10 zł).

 

W niedzielę, 31 października kolejny Zamkowy Wieczór Książęcy. Tematyka spotkania „Dziady, baby i dynie, czyli Duchy przodków” wprowadzi nas w nastrój listopadowej zadumy. Prowadzący dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski opowiedzą o różnych sposobach przeżywania święta zmarłych w kulturach Europy i tradycjach religijnych. Początek o godz. 16:00 (Sala Literacka, bilety 10 zł).

 

Od 29 października w Galerii Przedmiotu Zamku będzie można oglądać wystawę „Przed-Słowa” Joanny Wojtal-Kalinowskiej. Wystawa malarstwa artystki jest podróżą do wewnątrz siebie, do intymnej sfery emocji, przeczuć i wspomnień. Przed-słowa to obrazy często głęboko skrywanych uczuć, nienazwanych i niewypowiedzianych jeszcze myśli. Twórczość J. Wojtal-Kalinowskiej jest głęboko zakorzeniona w naturze, która fascynuje ją swoją nieokiełznaną siłą, zmiennością i nieprzewidywalnością. Artystka nie próbuje jednak jej ślepo naśladować czy kopiować, ale pozwala jej się prowadzić i uwodzić. Sztuka jest dla niej rodzajem poezji wizualnej, metaforycznym językiem, w którym potrafi jednocześnie otwierać i zamykać różne przestrzenie i emocje, a tworzenie jest wewnętrzną wędrówką przez różne światy uczuć, myśli czy przeczuć, wędrówką z pogranicza jawy i snów, poprzez nieznane przestrzenie czy krajobrazy. Bilety 6 i 4 zł (ulgowe).

 

Bilety na zamkowe wydarzenia do kupienia w kasach Zamku (kasa wejście A oraz kasa Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I) oraz online na bilety.zamek.szczecin.pl.

 

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich

Zdjęcia (1)

J. Wojtal - Przed-słowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe